Su Şişesinden Mini Kap Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde keyif alarak yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Elinizde boş su şişesi varsa bunları mini kap yaparak değerlendirebilirsiniz. Kapakları açılabilen bu kapların içine boncuk, ataç ya da takılarınızı koyabilirsiniz. Minik bir sepet görünümünde olan kaplar dekoratif ürün olarak da işinize yarayabilir. Evde kolay geri dönüşüm çalışmaları yapmayı seviyorsanız bu uygulama tam size göre. Önerimiz dikkatinizi çektiyse su şişesinden mini kap yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Su Şişesinden Mini Kap Yapımı

İçtiğiniz suların plastik şişelerini atmak yerine değerlendirmek isterseniz bunları basit bir yöntem ile mini kaba dönüştürebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için pet şişelerin ağız kısmı gerekmektedir. Geri kalan parçaları da başka dekoratif ürünler yapmak için kullanabilirsiniz. Şişenin alt kısmını değerlendirebileceğiniz bir örnek çalışma incelemek isterseniz, pet şişeden minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Size anlatacağımız adımları uygulayarak su şişesinden mini kap yaptıktan sonra isterseniz bunu boyayarak renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane aynı şekil ve boyutta su şişesi
  • Makas
  • Törpü
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız su şişeleri kapaklı olmalıdır.

Su Şişesinden Mini Kap Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir mini kap yapabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile su şişelerinin ağız kısmını kesin. Bunu yaparken mümkün olduğunca dipten kesmeye dikkat etmelisiniz.
  • Şişenin ağız kısmındaki plastik halkayı da keserek çıkarın. Bunu biraz kısaltarak kullanabilirsiniz.
  • Hazırladığınız 2 parçayı silikon ile birbirine güzelce yapıştırın.
  • Son olarak plastik halka parçasını da kapaklardan birinin iki yanına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra mini kap yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli kabı dekoratif süs olarak kullanabilir ya da içine boncuk, ataç, küpe koyabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde rengarenk mini kaplar yaparak pet şişeleri atmak yerinde değerlendirebilirsiniz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda su şişesinden mini kap yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Su şişesinden farklı bir kap yapmak isterseniz, pet şişeden mini saklama kabı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Su Şişesinden Mini Kap Yapımı Resimli Anlatım
Su Şişesinden Mini Kap Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial