Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğu kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu ahşap çubuklarla resim çerçevesi, bardak altlığı, anahtarlık askısı, magnet, takı askısı gibi dekoratif ürünler yapılmaktadır. Elinizde değerlendirmek için beklettiğiniz dondurma çubukları varsa bunlarla güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda dondurma çubuğu ile bardak altığı yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı Yapımı

Evde bardak altlığı yapmak için birçok farklı malzeme kullanılabilir. Daha önce bu tür bir çalışma yapmadıysanız işe kolay kendin yap çalışmaları ile başlayabilirsiniz. Dondurma çubuğu ve silikon tabancası kullanarak zorlanmadan bardak altlığı yapabilirsiniz. Ahşap malzeme ile yapılan bu ürün şık görünümü ile de dikkat çekecektir. İsterseniz yapacağınız bu ürünü boyayıp üzerine küçük süslemeler yapıştırarak duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki dondurma çubuklarını atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Elinizde daha az sayıda ahşap çubuk varsa, dondurma çubuğundan bardak altlığı yapımı yazımızdaki çalışmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 11 tane dondurma çubuğu
  • Silikon tabancası

Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz.

  • 2 tane dondurma çubuğunu resimde gördüğünüz gibi yerleştirin.
  • Daha sonra bu çubuklara silikon sürerek üzerine ilk dondurma çubuğunu yerleştirin.
Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Çubuğu ile Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde tüm çubukları teker teker yapıştırın.
  • İsterseniz çubukları aralarında boşluk bırakarak da yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ahşap bardak altlığı yapımı tamamdır. Kendi yaptığınız bardak altlığının üzerine fincan veya bardak koyarak kullanabilirsiniz. Elinizde yeterli sayıda dondurma çubuğu yoksa hobi çubuğu kullanarak da uygulamayı yapabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay kendin yap fikrini uygulamak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Elinizde kullanmadığınız yapboz varsa bunu değerlendirmek için yapboz bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial