Minyatür Mikrofon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için sevimli mikrofon yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız bu kolay uygulamayı yapmaktan keyif alabilirsiniz. Sadece pipet ve boncuk kullanarak yapacağınız bu minik mikrofon sevimli görünümü ile çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür mikrofon yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Mikrofon Yapımı

Evde minyatür mikrofon yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzemeler pipet ve boncuktur. Pipet ile mikrofonun sap kısmını, boncuk ile de ucunu yapabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için sap ve ucunu alüminyum folyo ile kaplayabilirsiniz. Sonrasında isterseniz sapına desenli bant da sarabilirsiniz. Bu şekilde parlak bir minyatür mikrofon yapabilirsiniz. Elinizde pipet yoksa mikrofonun sapını çöp şiş çubuğu ile de yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ince pipet
  • Makas
  • Alüminyum folyo
  • 1 tane orta boy boncuk
  • Desenli bant

Uygulamanın yapımında isterseniz boncuk yerine küçük ponpon veya pamuk da kullanabilirsiniz. Meyve suyu pipetleri ince olduğu için mikrofon yapımında bunlardan kullanabilirsiniz.

Minyatür Mikrofon Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür mikrofon yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile pipetten bir parça kesin.
  • Pipeti boncuğun deliğine yerleştirebilmek için pipeti makas ile dikey olarak kesin. Sonrasında pipeti ince bir şekilde sarın. Böylece pipet boncuğun deliğine rahatlıkla girecektir.
  • İsterseniz boncuğu pipetin içine geçirmek yerine yapıştırıcı kullanarak bunları birbirine yapıştırabilirsiniz.
Minyatür Mikrofon Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Mikrofon Yapımı Resimli Anlatım
  • Pipeti boncuğa geçirdikten sonra alüminyum folyodan bir parça kesin ve mikrofonu bununla sıkı bir şekilde sarın.
  • Son olarak hem mikrofonu süslemek hem de baş kısmını daha sağlamlaştırmak için sapını desenli bant ile sıkı bir şekilde kaplayın.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak mikrofon yapımı tamamlanmış oluyor. Bu minik mikrofonu Barbie bebeğin eline tutturarak kullanabilirsiniz. Uygulamayı yaparken isterseniz sadece boncuğa alüminyum folyo sarıp sap kısmını oje veya boya ile renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde boncuk yoksa pipetin uç kısmına minik bir ponpon yapıştırarak da mikrofonu yapabilirsiniz. Barbie bebek için şık bir aksesuar yapmak isterseniz, Barbie için kulaklık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial