Poşetten Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Poşetten çiçek yapımı hem malzeme yönünden hesaplı hem de uygulama yönünden oldukça pratik bir çalışmadır. Dekorasyonda yapay çiçek kullanımı çok yaygın olduğu için biz de bugün sizlerle naylon poşetten çiçek yapımı ile ilgili güzel bir proje paylaşmak istiyoruz. Daha önceki konularımızda tülden çiçek ve kelebek yapımı gibi konuları işlemiştik. Bugünkü proje de uygulama yönünden o çalışmalara benzemektedir. Hepimizin evinde alışverişlerden geriye kalan rengarenk poşetler bulunur. Bunların mutfağınızda yayıntı yapmasını istemiyorsanız siz de poşetten çiçek yapmayı deneyebilirsiniz. Evinizin dekorunu güzelleştirecek yapay çiçek yapmak için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli naylon poşetler
  • Bakır tel
  • Makas
  • İnce tel

Malzeme listesini görenler poşetten nasıl çiçek yapılır? sorusunun cevabını merak edebilirler. Bu sorunun cevabını aşağıda resimli anlatım ile birlikte açıklıyoruz. Projeyi deneyecek olanlara keyifli çalışmalar diliyoruz.

İlk olarak bakır telden halka yaparak uygulamaya başlamanız gerekiyor. Çiçeği oluşturmak için iç içe geçireceğiniz çok sayıda halka yapmalısınız. Bu halkaların her birinin aynı boyutta olması için yuvarlak bir nesnenin etrafına dolayarak halkaları oluşturabilirsiniz. Sonrasında poşetleri makas yardımı ile küçük kare parçalar halinde kesin.

Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Yapmış olduğunuz halkaların üzerine poşetleri geçirin ve sıkı bir şekilde alttan ince tel ile tutturun.

Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-1
Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-1
Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-2
Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-2

Çiçeğin ortasını yapmak için de bazı halkaları uzun yaprak haline getirin.

Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-3
Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-3

Uzun yaprak şekli verdiğiniz poşetli halkaları ortaya diğer yuvarlak halkaları da bunların etrafına yerleştirin. Son olarak arkadan ince tel yardımı ile sabitleyerek poşetten çiçek yapımını tamamlayın. Buradan sonrasında çiçeğe yaprak veya başka süslemeler yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Poşetten Çiçek Yapımı
Poşetten Çiçek Yapımı

Sizlerle paylaşmış oluğumuz poşetten çiçek yapımı resimli anlatım sayesinde siz de hiç zorlanmadan evde yapay çiçek tasarlayabilirsiniz. Uygulama için tek renk poşet kullanabileceğiniz gibi iki farklı renkte poşet kullanarak da alttaki resimlerde gördüğünüze benzer çok güzel tasarımlar yapmanız mümkün. Poşetten yaptığınız çiçekleri oldukları gibi kullanabilir ya da sap takarak bir vazoya dekor amaçlı yerleştirebilirsiniz.

Poşetten Çiçek Yapımı-1
Poşetten Çiçek Yapımı-1
Poşetten Çiçek Yapımı-2
Poşetten Çiçek Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial