Barbie için Kulaklık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Barbie bebek için kulaklık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde boş pet şişe bulunmaktadır. El becerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak bu pet şişeleri farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu pet şişelerden çıkaracağınız plastik halkaları değerlendirmek isterseniz bunlarla minik bir kulaklık yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında Barbie için kulaklık yapımı hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Barbie için Kulaklık Yapımı

Evde Barbie kulaklık yapmak isterseniz bunun için şönil, ataç ya da  pet şişe halkası gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu tür malzemelere şekil vermek kolay olduğu için uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. En kolay şekliyle kulaklık yapmak isterseniz pet şişelerin ağız kısmında bulunan plastik halkaları kullanabilirsiniz. Bu halkaları yerinden çıkarıp uygun boyuta getirdikten sonra iki kenarına kulak için parça yapıp Barbie bebek için harika bir kulaklığa dönüştürebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe halkası
  • Makas
  • Kulaklığın kulak kısmını yapmakla için küçük bir eva parçası ya da boncuk

Kulaklığı boyamak isterseniz akrilik boya ya da oje kullanabilirsiniz.

Barbie Kulaklık Nasıl Yapılır?

Pet şişe halkası ve diğer malzemeler hazır ise Barbie kulaklık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile pet şişenin ağız kısmındaki plastik halkayı çıkarın.
  • Daha sonra bu halkanın kenarlarından makas ile keserek bebeğin başına uygun boyuta getirin.
  • Kulak kısmını yapmak için halkanın iki ucuna boncuk geçirebilirsiniz.
Eva ile Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
  • Boncuk yerine eva kullanmak isterseniz 4 tane aynı boyutta küçük daire şeklinde parça hazırlayın.
  • Bu parçaları plastik halkanın uçlarına karşılıklı olarak yapıştırın. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapışkan kullanmaya gerek kalmayacaktır.
  • Elinizde boncuk veya eva yoksa pipetten keseceğiniz küçük parçaları plastik halkaya geçirerek de kulaklık yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür kulaklık yapımı tamamlanmış oluyor. Kulaklığın daha şık görünmesini isterseniz pet şişenin halkasını oje ile boyayabilir ya da üzerine sim dökebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde Barbie bebek için rengarenk kulaklıklar yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda Barbie kulaklık yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe halkasından Barbie bebek için güzel bir taç yapmak isterseniz, pet şişeden Barbie taç yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial