Gazoz Kapağı ile Uğurböceği Yapımı

Gazoz Kapağı ile Uğurböceği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağı ile uğurböceği yapımı çok kolay bir çalışma olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. İçtiğimiz içeceklerin metal kapakları farklı malzemeler kullanılarak güzel bir dekoratif süse dönüştürülebilir. Bu konuda yapılabilecek en pratik uygulama ise gazoz kapağını boyamaktır. Bu metal kapakları düz bir renge boyadıktan sonra üzerlerine istediğiniz gibi desenler çıkarabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz gazoz kapağı ile uğurböceği yapımı da bu tür uygulamalara güzel bir örnektir. Siz de bu eğlenceli çalışmayı yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gazoz Kapağı ile Uğurböceği Yapımı

Uğurböceği yapmak için tek ihtiyacınız olan gazoz kapağı ve boya. Bu malzemeleri kullanarak kısa sürede sevimli bir uğurböceği yapabilirsiniz. Tek bir uğurböceği magnet olarak buzdolabınızı süsleyebilir. Elinizde fazla sayıda gazoz kapağı varsa bunları birbirine tutturarak, uğurböceği şeklinde boyayarak nihale ya da çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan gerekli malzemelerin listesini verelim.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane gazoz kapağı
  • Kırmızı, siyah ve beyaz akrilik boya
  • Fırça

Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır?

Uğurböceği yapmanın en kolay yolu bunu çizerek yapmaktır. Plastik, ahşap, metal ya da taşın üzerine boya ile uğurböceği yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınıza gelince aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk önce gazoz kapağını 2 kat kırmızı renge boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra bunun üzerine siyah boya ile tam ortadan düz bir çizgi yapın.
  • Daha sonra kapağın uç kısmını küçük bir D oluşturacak şekilde siyah renge boyayın.
  • İnce bir fırça yardımı ile siyah boya ile uğurböceğinin beneklerini yapın.
  • Son olarak beyaz boya ile de gözleri yaparak uğurböceği yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğini sayıda uğurböceği yapabilirsiniz. İsterseniz gazoz kapağını kırmızı yerine pembe, turuncu ya da sarı renge boyayarak değişik uğurböcekleri de yapmanız mümkün. Küçük çocuğunuz varsa o da bu uygulamayı kolaylıkla yapabilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kolay uğurböceği yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. İsterseniz daha önceden paylaştığımız, gazoz kapağı ile nasıl uğurböceği yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır
Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır
Gazoz Kapağı ile Uğurböceği Yapımı
Gazoz Kapağı ile Uğurböceği Yapımı

Bir cevap yazın