Muhabbet Kuşu Oyuncağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Günümüzde çoğu kişi evde muhabbet kuşu beslemektedir. Bu sevimli kuşlar oyun oynamayı çok severler. Sallantılı ve ses çıkaran oyuncaklar onların çok dikkatini çeker. Siz de kuşunuz için böyle bir oyuncak istiyorsanız bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey ip ve boncuk. Bu iki malzemeyi kullanarak kuşunuzun severek oynayacağı bir oyuncak yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse boncuk ile muhabbet kuşu oyuncağı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Oyuncağı Yapımı

Evde kuş oyuncağı yapmak için ahşap çubuk, ince ağaç dalı, boncuk gibi malzemeler sıkça kullanılmaktadır. İlk kez kuş oyuncağı yapacaksanız işe kolay bir çalışma yaparak başlayabilirsiniz. Bu konuda size fikir vermek için boncuk ile muhabbet kuşu oyuncağı yapımını anlatmak istiyoruz. Uygulamanın yapımında orta boy plastik ya da ahşap boncuk kullanabilirsiniz. Elinizde halka şeklinde metal veya plastik malzeme varsa bunu da yapacağınız kuş oyuncağına takabilirsiniz. Oyuncağa takacağınız küçük bir zil de çıkaracağı ses ile kuşunuzun ilgisini çekebilir. İp olarak da kopmayacak yapıdaki her türlü ip kullanılabilir. Hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve boyutta boncuk bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Boncuk
  • İp
  • Makas
  • 1 tane ataç

Bunların dışında süsün baş ve uç kısmına takmak için farklı şekil ve boyutta boncuklar ya da küçük bir zil kullanabilirsiniz.

Boncuk ile Muhabbet Kuşu Oyuncağı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir kuş oyuncağı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ipten yapacağınız oyuncağa uygun uzunlukta bir parça kesin.
  • İpin bir ucuna takacağınız boncukların çıkmaması için birkaç kere düğüm yapın.
  • Oyuncağın ucuna zil ya da başka bir süs takmak isterseniz ilk olarak bunu ipe geçirin. İsterseniz pet şişenin ağız kısmındaki halkayı çıkarıp buna boncuk geçirdikten sonra iki ucunu birbirine yapıştırarak oyuncağın ucuna takmak için boncuklu bir halka da yapabilirsiniz.
Boncuktan Kuş Oyuncağı Yapımı Resimli Anlatım
Boncuktan Kuş Oyuncağı Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra boncukları istediğiniz şekilde ipe geçirin.
  • Oyuncak istediğiniz uzunluğa geldikten sonra bitiş yerine birkaç kere düğüm yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra boncuktan kuş oyuncağı yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz oyuncağı ipi kafesin üst kısmına bağlayarak kullanabilir ya da oyuncağın ipini ataca bağlayıp bunu kafesin üst kısmındaki demire geçirebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde siz de evde kuşunuz için boncuktan oyuncak yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda muhabbet kuşu oyuncağı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kuş oyuncağı yapımında boncuk yerine başka bir malzeme kullanmak isterseniz, pipet ile muhabbet kuşu oyuncağı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial