Evde Kolay Takı Standı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay takı standı yapımı başlığı altında sizinle dikkatinizi çekecek bir geri dönüşüm uygulaması paylaşıyoruz. Bayanlar kolye, küpe, bilezik ve yüzük gibi takılarını muhafaza etmek için takı kutusu ya da takı standı kullanırlar. Takılarınızın her zaman gözünüzün önünde olmasını isterseniz size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Evde takı standı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Kolay Takı Standı Yapımı

Evde takı standı yapmak için karton ya da ahşap çubuk kullanabilirsiniz. Hobi çubukları ile yapılan çok güzel el yapımı takı standları bulunmaktadır. Daha önceden sizlerle bu tür çalışmalardan örnekler paylaşmıştık. Bugün de dondurma çubukları ve plastik kapakları kullanarak yapabileceğiniz farklı bir takı standı örneği paylaşıyoruz. Çocukların kullandığı oyun hamuru kutularının kapaklarını bu uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Bu plastik kapakların iç tarafında dondurma çubuklarının sığacağı şekilde boşluk bulunmaktadır. Bu kolay uygulama sayesinde evde biriktirdiğiniz dondurma çubuklarını ve plastik kapakları değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Dondurma çubuğu ile takı standı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız dondurma çubuklarından küpe askılığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hobi Çubukları ile Takı Standı
Hobi Çubukları ile Takı Standı

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane küçük plastik kapak
  • 10 tane dondurma çubuğu
  • Dondurma çubuklarını boyamak isterseniz dilediğiniz renkte guaj ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ve Plastik Kapaklarla Takı Standı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise takı standı yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • Renkli bir takı standı yapmak isterseniz işe ilk olarak dondurma çubuklarını boyamakla başlayabilirsiniz. İsterseniz çubukları boyamak yerine üzerlerini desenli bant ile de kaplayabilirsiniz.
  • Plastik kapaklardan birini iç tarafı üste gelecek şekilde masanın üzerine koyun.
  • Dondurma çubuklarından 9 tanesini kapaktaki oyuğa dik olarak geçirin.
  • Diğer plastik kapağı da çubukların üzerine dikkatli bir şekilde geçirin. Çubukları kapağa aralarında boşluk bırakmadan takmanız gerekiyor.
  • Dondurma çubuklarını anlattığımız şekilde kapaklara geçirdiğinizde ortaya yarım bir rulo şekli çıkacak.
  • Bu rulonun üst tarafındaki boşluğa da 1 tane ahşap çubuk geçirin. Bu kısım küpeleri standa asmak için kullanılacak.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma çubukları ve plastik kapaklarla takı standı yapımı tamamlanmış oluyor. Takılarınızı standın içine yerleştirip, küpeleri de üst tarafa asarak kullanabilirsiniz. Elinizde yeterli sayıda dondurma çubuğu yoksa aynı uygulamayı hobi çubuğu kullanarak da yapabilirsiniz. Renkli bir tasarım yapmak isterseniz boyalı hobi çubuklarından kullanabilirsiniz. Biz çalışmayı yaparken dondurma çubuklarını boyamadan orjinal halleri ile kullandık. Sadece üst tarafa takacağımız çubuğu boyadık. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda takı standı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Takı Standı Yapımı Resimli Anlatım
Takı Standı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial