Keçe ile Çerçeve Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ile çerçeve süslemesi yapımı isteyen herkesin yapabileceği kolay bir kendin yap uygulamasıdır. Evde eski resim çerçevesi varsa bunu keçeden yapacağınız çiçeklerle süsleyerek yenileyebilirsiniz. Keçe ile yapılan çiçekler zarf ve şık görünümleri nedeni ile dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Daha önceden keçe tasarımla uğraşmasanız bile size bahsedeceğimiz uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Aşağıda keçe ile çerçeve süslemesi yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatını bulabilirsiniz.

Keçe ile Çerçeve Süslemesi Yapımı

Kullanmadığınız eski bir resim çerçevesi varsa bunu atmak yerine keçe ile çerçeve süslemesi yaparak yenileyebilirsiniz. Keçeye şekil vermek ve bunu ahşaba yapıştırmak kolay olduğu için uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken keçeden uygun büyüklükte figürler yapmak ve bunları resim çerçevesine yapıştırmak. Çerçeve süslemesinin şık görünmesi için çiçek yapmayı tercih edebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan keçeler varsa bunları da keçe çiçek yaparak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Ahşap bir resim çerçevesi
 • Çiçekleri yapmak için birkaç farklı renkte keçe
 • Yaprak için yeşil renkte keçe
 • Yaprak kalıbı
 • İz sabunu
 • Makas
 • Silikon tabancası

Keçe ile Çerçeve Süslemesi Nasıl Yapılır?

Daha önceden keçe çiçek yapmadıysanız biraz zorlanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için önceden paylaştığımız, keçeden çiçek yapımı resimli anlatıma göz atabilirsiniz. Malzemeler hazır ise keçe ile çerçeve süslemesi yapmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak çerçevenin etrafını kaplayacak sayıda çiçek yapmakla işe başlamalısınız.
 • Çiçek yapmak için yuvarlak bir kalıbı keçenin üzerine koyun ve etrafından iz sabunu ile geçerek çizin. Bunu makas ile keserek çıkarın. Daha sonra makas ile dıştan içe doğru spiral şeklinde kesin.
 • Spiral şeklindeki keçeyi içten dışa doğru sıkı bir şekilde sardıktan sonra bunu silikon tabancası ile çerçeveye yapıştırın.
 • Resim çerçevesin her yerine ya da sadece bazı kısımlarını keçe çiçeklerle kaplayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde sade görünümlü resim çerçevelerini çiçeklerle süsleyerek daha şık bir hale getirebilirsiniz. İsterseniz keçe çiçeklerin ortasına parlak taş ya da boncuk yapıştırarak daha güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, keçe ile çerçeve süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz.

Keçe ile Çerçeve Süslemesi Yapımı-1
Keçe ile Çerçeve Süslemesi Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial