Deniz Kabuklarından Biblo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından biblo yapımı evde güzel bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin hoşuna gidecek bir uygulamadır. Siz de denize gittiğinizde deniz kabuğu topluyorsanız şimdi bunları değerlendirmenin tam zamanı. Biraz deniz kabuğu, biraz hayal gücü ve gerisi sizin el becerinize kalmış. Deniz kabuklarından biblo yapmak dışarıdan bakılınca biraz zor gibi görünebilir. Uygun boyutta deniz kabuklarını kullandığınızda biblo yapmanız kolaylaşabilir. Uygulamaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeli ve sonrasında bunları yapıştırmadan hangi parçaları nereye tutturacağınızı belirlemelisiniz. Evinizin dekorunda farklılık oluşturmak için deniz kabuklarından biblo yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Biblo Yapımı

Evde biblo yapmak keyifli bir uygulama olduğu için bunu denemek isteyebilirsiniz. Önceden bu tür bir çalışma yapmadıysanız konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için, deniz kabuklarından nasıl biblo yapılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yapacağınız hayvan figürüne uygun boyut ve şekilde deniz kabukları
  • Yapıştırıcı
  • Bibloyu boyamak isterseniz akrilik boya ve fırça
  • Ayrıca bibloyu süslemek için minik parlak taşlar da kullanabilirsiniz.
  • Bibloya göz yapmak için oyuncak göz de gerekli olabilir.

Deniz Kabuklarından Nasıl Biblo Yapılır?

Deniz kabuklarından biblo yapmak için elinizdeki kabukların şekline uygun tasarımlar yapmayı tercih ederseniz ortaya çıkan sonuç sizi memnun edecektir. Deniz kabukları ile biblo yaparken genelde hayvan figürleri tasarlanmaktadır. Farklı boylardaki midye kabukları ile çok güzel kuş ve balıklar yapılmaktadır. Uzun ince deniz kabukları kullanılarak güzel bir zürafa yapabilirsiniz. Midye kabuklarından harika bir baykuş biblo da yapabilirsiniz. Elinize deniz kabuklarını aldığınızda daha aklınıza birçok fikir gelebilir. Yaptığınız bibloları isterseniz boyayabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak için simli ya da metalik boyalardan kullanabilir ya da düz renge boyadığınız deniz kabuklarının üzerine vernik sürerek daha parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bibloya göz lazım ise bunun için siyah boya kullanabileceğiniz gibi boncuk ya da oyuncak göz de takabilirsiniz. Evde deniz kabuklarından biblo yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Biblo Yapımı
Deniz Kabuklarından Biblo Yapımı
Deniz Kabuklarından Balık
Deniz Kabuklarından Balık
Deniz Kabuklarından Baykuş
Deniz Kabuklarından Baykuş
Deniz Kabuklarından Kuş
Deniz Kabuklarından Kuş
Deniz Kabuklarından Nasıl Biblo Yapılır
Deniz Kabuklarından Nasıl Biblo Yapılır
Deniz Kabuklarından Zürafa
Deniz Kabuklarından Zürafa
Deniz Kabuklarından Horoz
Deniz Kabuklarından Horoz

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial