Eva ile Taç Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile taç süslemesi yapımı çok kolay bir tasarım çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Taç her yaştan bayanın günlük yaşantısında ve özel günlerde kullandığı bir saç aksesuarıdır. Sizin ya da kızınızın düz metal taçları varsa size bahsedeceğimiz kolay tasarım çalışmasını uygulayarak bunları daha şık bir hale getirebilirsiniz. Evde eva kullanarak güzel bir taç süslemesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Eva ile Taç Süslemesi Yapımı

Evde taç süslemesi yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Taçların üzerine kumaş, eva ve keçe ile kaplama yapılabilir. Bunun yanı sıra taca küçük parlak taş, boncuk, pul ya da düğme gibi aksesuarlar yapıştırılarak da çok güzel süslemeler yapmak mümkündür. Taç süslemesi yapımında ince kurdeleler de kullanılabilir. İsterseniz tacı farklı bir renkte de boyayabilirsiniz. Kolay bir şekilde taç süslemesi yapmak isterseniz bizim gibi eva ile kaplama yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan evalar varsa bunları da taç süslemesi yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • İnce bir taç
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak için pul, boncuk ya da küçük parlak taşlar

Şık bir tasarım yapmak isterseniz uygulamanın yapımında siz de bizim gibi simli eva kullanabilirsiniz.

Eva ile Taç Süslemesi Nasıl Yapılır?

Taç ve eva hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

  • İlk olarak evadan uzun şeritler kesmekle işe başlamanız gerekiyor. Bu şeritlerin kalınlığı tacın üzerini kaplayacak şekilde olmalıdır.
  • Bu şekilde birkaç tane şerit hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada silikon tabancası yardımı ile eva parçalarını tacın üzerine yapıştırın.
  • Evaları yapıştırdığınız ek yerlerine pul ya da küçük parlak taşlar yapıştırarak taç süslemesini tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok şık taçlar yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe kullanarak da yapmanız mümkün. İsterseniz tacın tamamını eva ile kaplamak yerine eva ile uygun boyutta kalp ya da çiçek yaparak bunlarla da taç süslemesi yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Çalışmayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda eva ile taç süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir taç süslemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız deniz kabukları ile taç süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Taç Süslemesi Resimli Anlatım
Taç Süslemesi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial