Kağıt Tabaktan Kalpli Dekoratif Tabak Yapımı

Kağıt Tabaktan Kalpli Dekoratif Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt tabaktan kalpli dekoratif tabak yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olarak ilginizi çekebilir. El yapımı dekoratif süs kullanmaktan hoşlanıyorsanız evde kağıt tabak ile zevkinize uygun güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Kağıt tabak evde duvar süsü ya da kapı süsü yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu tabaklar bütün halinde kullanılarak ya da içleri çıkarılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz kağıt tabaktan kalpli dekoratif tabak yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Hesaplı malzemeler kullanarak güzel bir dekoratif tabak yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Kalpli Dekoratif Tabak Yapımı

Evde kağıt tabak ile kalpli dekoratif tabak yapmak oldukça kolaydır. Marketten alacağınız kağıt tabakların içine eva ile yapacağınız kalp figürlerini yapıştırarak kısa sürede çok güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları kalplerin yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında düz beyaz kağıt tabak kullanabilir ya da bizim yaptığımız gibi desenli kağıt tabak kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Kalpli Dekoratif Tabak
Kalpli Dekoratif Tabak

Yapacağınız kalp figürlerinin boyutunu da kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Kalplerin hepsini aynı boyda ya da farklı boylarda yapabilirsiniz. İsterseniz kalplerin hepsini aynı renkte de yapmanız mümkün. İçi kalplerle süslü olan dekoratif tabağı evinizin salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki listede bulunan malzemeleri temin etmekle işe başlamalısınız.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt tabak
  • Birkaç farklı renkte düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Kağıt Tabaktan Kalpli Dekoratif Tabak Nasıl Yapılır?

Kağıt tabağa yapacağınız kalplerin aynı boyutta ve düzgün olmasını isterseniz kalp kalıbı ya da şekilli delgeç kullanabilirsiniz. Kısa sürede güzel bir dekoratif tabak yapmak isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak evanın üzerine kalem ile istediğiniz boyutta kalp çizin ve bunu makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda kalp yaptıktan sonra birkaç tane de küçük eros ya da melek yapabilirsiniz.
  • Hazırladığınız kalp ve erosları kağıt tabağın içine istediğiniz gibi yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz kalpli dekoratif tabağı bu şekilde kullanabileceğiniz gibi isterseniz üst tarafına delik açıp buradan ip geçirerek dilediğiniz yere asabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak içinde kalp yerine çiçek, yıldız, kuş veya farklı figürler bulunan dekoratif tabaklar da tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Dilerseniz kalpleri yapmak için eva yerine istediğiniz renkte A4 kağıt, fon kartonu ya da keçe de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay tasarım çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kağıt tabak ile kalpli dekoratif tabak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız kağıt tabak ve simli eva ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dekoratif Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Tabak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial