Cd ve Plastik Kaşıklarla Mumluk Yapımı

Cd ve Plastik Kaşıklarla Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ve plastik kaşıklarla mumluk yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Çoğumuzun evinde kullanılmayan eski cd’ler bulunmaktadır. Bunları değerlendirmek için farklı geri dönüşüm uygulamaları yapılmaktadır. Eski cd’lerle çok güzel bardak altlığı, mumluk ve çeşitli dekoratif ürünler yapılabilir. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan birçok örnek bulabilirsiniz. Sizin de evinizde eski cd varsa bunu uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Cd ve plastik kaşıklarla mumluk yapımı için gerekli malzemeler ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detaylar aşağıda verilmiştir.

Cd ve Plastik Kaşıklarla Mumluk Yapımı

Cd’lerin parlak bir yüzeyi olduğu için bunlarla çok şık dekor ürünleri yapılmaktadır. Elinizde 1 tane bile cd olsa bununla çalışma yapabilirsiniz. Tek bir cd ile bardak altlığı, duvar süsü ya da bizim az sonra anlatacağımız gibi güzel bir mumluk yapmanız mümkün. Evde cd ile mumluk yapmak sizin için keyifli bir uğraş olabilir. Kendi yapacağınız mumluğu evinizin en güzel köşesinde güzel bir dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cd
  • 8 tane plastik kaşık
  • Keskin bir bıçak
  • Yapıştırıcı
  • 1 tane tealight mum
  • İçine tealight mum sığacak büyüklükte plastik bir nesne

Uygulamanın yapımında her türlü plastik kaşık kullanılabilir. Bu kaşıkların şeffaf olanlarından kullanırsanız ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Cd ve Plastik Kaşıklarla Mumluk Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce mumluk yapımında kullanacağınız cd’yi güzelce silerek temizleyin. Sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastik kaşıkların sap kısmını keskin bir bıçak ile dikkatli bir şekilde kesmekle işe başlamalısınız. Bunu yaparken kaşıkların sapını dipten kesmeye dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Plastik kaşıkların hepsinin sapını kestikten sonra bunları ters çevirin ve yapışkan ile kestiğiniz sap kısımlarından plastik nesneye tutturun.
  • Son olarak bu plastik nesneyi de cd’nin üzerine yerleştirerek yapışkan ile tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra cd ve plastik kaşıklarla mumluk yapımı tamamdır. Mumluğa tealight mum koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde çok şık bir mumluk yapabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde çok sayıda mumluk yaparak bunlarla farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde kolay mumluk yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız cd ile mumluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cd ve Plastik Kaşıklarla Mumluk Yapımı-1
Cd ve Plastik Kaşıklarla Mumluk Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial