Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı

Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ile mozaik desenli dekoratif süs yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla deneyebilir. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen eski cd’ler vardır. Bunları değerlendirmek için yapılan farklı geri dönüşüm çalışmaları bulunmaktadır. Bu konudaki birçok örneği sitemizde bulabilirsiniz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz uygulama ise tamamen artık malzemelerle yapılmıştır. Günümüzde eva kağıdı, fon kartonu ve el işi kağıdı gibi malzemeler birçok projede kullanılmaktadır. Bunlardan yapılan figürler kesilip çıkarıldıktan sonra geriye kalan küçük parçalar çöpe atılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz uygulama sayesinde artık bu küçük parçaları da değerlendirmeniz mümkün. Başka çalışmalardan elimizde kalan simli eva kağıtları ile yaptığımız çalışma hoşunuza giderse siz de bunu evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir cd
  • İstediğiniz renkte simli eva kağıdı
  • Makas
Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı Malzemeler
Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı Malzemeler

Cd ile Dekoratif Süs Yapımı

Bu güzel dekoratif ürün için eva kağıdı ile mozaik deseni yapmak gerekiyor. Mozaik deseni küçük parçalar halindeki cam, kağıt ve buna benzer malzemelerin birleştirilmesi ile oluşmaktadır. Küçük şekilde kesilmiş parçaları gelişi güzel yapıştırarak mozaik deseni oluşturulabileceği gibi farklı renkler bir araya getirilerek belirli bir şekil de oluşturulabilir. Biz uygulamayı yaparken parçaları gelişi güzel yapıştırdık. Amacımız cd’nin üzerinde parlak bir mozaik görünüm oluşturmaktı. Siz de böyle bir dekor ürünü yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk önce cd’nin parlak tarafını güzelce silerek temizleyin.
  • Simli eva kağıdını makas ile küçük parçalar halinde kesin.
  • Şimdi sıra geldi kesmiş olduğunuz bu parçaları cd’nin üzerine yapıştırmaya.
  • Simli- yapışkanlı eva kağıdının arkasındaki beyaz kağıdı çıkarın ve bunları cd’nin parlak tarafına istediğiniz şekilde yapıştırın.
  • Tüm bu aşamaların ardından mozaik desenli dekoratif süs hazırdır. Cd’nin üzerindeki delik sayesinde bunu bir çiviye geçirerek kullanabileceğiniz gibi isterseniz bu delikten ince bir kurdele ya da ip geçirerek de kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında biz tek renk simli eva kağıdı kullandık. Siz isterseniz değişik renklerdeki eva kağıtlarını kullanarak daha farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Aynı uygulamayı eva kağıtlarından minik kalp ya da çiçek gibi figürler keserek de yapabilirsiniz. Dekoratif süsü asarak kullanmayacaksanız cd’nin ortasındaki delikli kısmı da eva kağıdı ile yapacağınız bir figürle kapatabilirsiniz. Bu pratik uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda cd ile mozaik desenli dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı
Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı
Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı
Cd ile Mozaik Desenli Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial