Peçete ile Yapay Çiçek Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Peçete ile çiçek yapımı videolu anlatım ile siz de evde çok güzel yapay çiçekler tasarlayabilirsiniz. Ev dekorunda yapay çiçek kullanımı oldukça yaygındır. Rengarenk çiçeklerle dolu bir vazo salon ya da oturma odanıza farklı bir güzellik katabilir. Evinizi dekorunu güzelleştirmek için yapay çiçeklere ihtiyacınız varsa bunu kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hesaplı malzemelerle güzel çiçekler tasarlamak isterseniz peçete ile çiçek yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Peçete ile Çiçek Yapımı Videolu Anlatım

Evde peçeteden çiçek yapmak daha önceden böyle bir çalışma yapmayanlara zor gibi gelebilir. Doğru teknik kullanıldığında bu çalışmayı yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken peçeteye yapmak istediğiniz çiçeği boyutuna uygun bir daire çizmek ve bunu makas ile kestikten sonra peçetenin katlarını dikkatli bir şekilde açmak. Bunu yaptığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacaktır. Tasarlayacağınız çiçeğin güzel olması için keçeli kalem kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında renkli peçete kullanırsanız boyama yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına göz atalım.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt peçete
  • Keçeli Kalem
  • Yapmak istediğiniz çiçeğin boyutuna uygun bir yuvarlak nesne
  • Çiçeğin ortası için boncuk
  • Sap yapmak için çöp şiş

Peçete ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Yapacağınız çiçeğin daha kabarık ve gösterişli olmasını isterseniz 2 tane peçete kullanabilirsiniz. Kısa sürede peçeteden çiçek yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Peçeteyi masanın üzerine koyun ve bunun üzerine yuvarlak nesneyi yerleştirin. Bunun etrafından istediğiniz renkte keçeli kalem ile geçerek yuvarlağı çizin.
  • Sonraki aşamada çizdiğiniz yuvarlağı makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Yuvarlak peçete parçasının ortasına çöp şişi geçirin ve bunun üzerine de boncuğu geçirin.
  • Bu şekilde çiçeğin sapını yaptıktan sonra peçetenin katlarını dikkatli bir şekilde açın.
  • Tüm katları açtığınızda peçeteden yapay çiçek yapımı tamadır.

Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz sayıda aynı ya da farklı renklerde dekoratif çiçekler yapmanız mümkün. Çiçekleri kendi yaptığınız bir vazoya koymak isterseniz daha önceden paylaştığımız, süt şişesinden vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde peçeteden yapay çiçek yapımını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel video için KadınHanem YouTube Kanalına teşekkür ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=PPLgTnewFAQ

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial