Desenli Bant ile Dekoratif Vazo Yapımı

Desenli Bant ile Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli bant ile dekoratif vazo yapımı herkesin evde kolay bir şekilde uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Desenli bantlar yapışkan arka yüzeyleri sayesinde cam, ahşap ve plastik yüzeylere rahatlıkla tutturulabilir. Bu özelliği nedeni ile desenli bant süsleme yapımında en çok kullanılan malzemelerden birisidir. Desenli bant ile yapılan farklı süsleme çalışmalarından örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bugün paylaşacağımız kendin yap çalışması ise dekoratif vazo yapımı hakkında. Vazo evimizde en sık kullandığımız dekor ürünleri arasındadır. Salon, oturma odası ve mutfakta bulunan vazolar dekoru güzelleştirmekte oldukça etkilidir. Evinizde vazo yoksa ya da kullandığınız vazonun düz tasarımından sıkıldıysanız siz de evde desenli bant ile dekoratif vazo yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir vazo
  • İstediğiniz renk ve desende bantlar
  • Makas

Desenli Bant ile Nasıl Dekoratif Vazo Yapılır?

Evde dekoratif vazo yapmak için düz bir vazo kullanabileceğiniz gibi kavanoz ya da bardakları da bu uygulama sayesinde şık bir vazoya dönüştürebilirsiniz. Uygulamaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Daha güzel bir tasarım oluşturmak için ince desenli bantlardan kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan dekoratif vazo yapılışına geçelim.

  • İlk olarak kullanacağınız cam nesneyi güzelce yıkayın ve kurulayın.
  • Daha sonra banttan uzun bir parça kesin ve bunu cam nesnenin üzerine yapıştırın. Bu sırada arada hava kabarcıkları kalmamasına dikkat etmelisiniz. Bandı yatay ya da dikey olarak istediğiniz şekilde yapıştırmanız mümkün.
  • Bu şekilde vazonun her yerini ya da sadece bazı kısımlarını bant ile kaplayabilirsiniz.
  • Uygulamayı tamamladıktan sonra vazonun içine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şık dekor ürünlerinden hoşlanıyorsanız uygulamayı yaparken parlak renkli bantları tercih edebilirsiniz. Aynı uygulamayı dekoratif mumluk yapmak için de tercih edebilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde cam kavanozları süsleyerek çok güzel dekoratif ürünler yapmanız mümkün. Düz cam bardakları da üzerlerine desenli bant yapıştırarak kolay bir şekilde süsleyebilirsiniz. Evde dekoratif vazo yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Desenli Bant ile Dekoratif Vazo Yapımı
Desenli Bant ile Dekoratif Vazo Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial