Kağıt Bardaktan Nasıl Paket Yapılır?

Kağıt Bardaktan Nasıl Paket Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bardaktan nasıl paket yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek siz de evde minik hediye paketleri yapabilirsiniz. Bazen aldığımız küçük hediyelerle sevdiklerimize sürpriz yapmak isteriz. Bu tür durumlarda küçük hediyelere uygun boyutta paket bulmak biraz zor olabilir. Bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayarak küçük ve çok şık bir hediye paketi yapabilirsiniz. Özellikle evde kendi el emeğinizle hediye hazırladığınız zaman bunun paketini de kendiniz yapmanız gerekebilir. Küçük hediyeler için evde kolay bir şekilde paket yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt bardak
  • Makas
  • Kağıt deleceği
  • İnce bir ip

Uygulamanın yapımında her türlü kağıt bardak kullanılabilir. Şık bir tasarım oluşturmak için desenli kağıt bardaklardan kullanabilirsiniz. İsterseniz düz beyaz bardakları dilediğiniz bir renge boyayabilir ya da desenli bant ile de süsleyebilirsiniz.

Kağıt Bardaktan Paket Yapımı

Kağıt bardaktan paket yapmak dışarıdan bakılınca zor gibi görünebilir. İşin püf noktasını bildikten sonra uygulamanın ne kadar kolay olduğunu anlayabilirsiniz. Evde kağıt bardak varsa hemen bununla hediye paketi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Kağıt bardağın ağız kısmındaki kabarık çizgiyi makasla dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Sonrasında makasla 1 parmak genişliğinde kesikler yapın. Bu kesikleri bardağın tamamına değil yarısına kadar yapmanız gerekiyor.
  • Bir sonraki aşamada yaptığınız kesiklerin üst tarafına kağıt deleceği yardımı ile delikler açın.
  • Paketin içine hediyeyi koyun ve deliklerden ip geçirdikten sonra bunu fiyonk yaparak sıkıca bağlayın. İsterseniz iple bağlamak yerine paketin ağzına fiyonk şeklinde bir süs yaparak bunu da yapıştırabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayarak evde çok güzel hediye paketleri yapabilirsiniz. Bu paketlerin içine küçük şeker ya da çikolatalar koyarak sevdiklerinize tatlı bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Yapacağınız minyatür hediye paketini parlak taşlarla ya da başka malzemelerle süsleyerek bunları dekor ürünü olarak da kullanmanız mümkün. Bu güzel kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kağıt bardaktan paket yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kağıt Bardaktan Paket Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Bardaktan Paket Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Bardaktan Nasıl Paket Yapılır
Kağıt Bardaktan Nasıl Paket Yapılır

Bir cevap yazın