Şampuan Kabından Oyuncak Çanta Yapımı

Şampuan Kabından Oyuncak Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şampuan kabından oyuncak çanta yapımı küçük kız çocuğu olanların mutlaka yapmak isteyecekleri bir kendin yap uygulamasıdır. Günümüzde pet şişeler, sabun ve şampuanların plastik kapları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bugüne kadar bu tür çalışmalardan birçok örnek projeyi sizlerle paylaştık. Bugün anlatacağımız uygulamayı yapmak çok kolay. Kullandığınız şampuanların kaplarından kız çocuklara oynamaları için çok güzel çantalar yapabilirsiniz. Hatta bu eğlenceli uygulamayı birlikte yaparak ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz. Şampuan kabından çanta yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Şampuan kabı
  • Makas
  • Desenli bant
  • Kağıt deleceği
  • Oyuncak çantaya sap yapmak için ince bir kumaş ya da ip

Şampuan Kabından Nasıl Çanta Yapılır?

Çocuklar için oyuncak yapımı çok pratik bir uygulama olduğundan isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Uygulamayı yapmadan önce şampuan kabının üzerindeki yapışkanlı kağıtları çıkarın ve sonrasında kabı güzelce yıkayın. Daha sonra ise aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • Çanta yapımı için size gerekli olan kabın alt tarafıdır. Bunun için ilk olarak şampuan kabının üst tarafını makas ile keserek çıkarın.
  • Daha sonra kabın açıkta kalan üst tarafını yapışkanlı bant ile kaplayın.
  • Kağıt deleceği ile yan taraflardan delikler açın buralardan ip geçirerek çantaya sap yapın.
  • Tüm bu aşamaların ardından oyuncak çantayı çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde biten şampuan kaplarını atmak yerine çocuğunuz için oyuncak yapabilirsiniz. Farklı renkteki şampuan kaplarını kullanabileceğiniz gibi bu kapları sprey boya ile renklendirerek de kullanmanız mümkün. Oyuncak çantayı yaptıktan sonra dilerseniz bunun üzerine desenli bant ile süslemeler yapabilirsiniz. Bu küçük ve sevimli çantaları süs olarak da kullanabilirsiniz. Bunların üzerine keçeden çiçekler yapabilir ya da küçük parlak taşlar da yapıştırabilirsiniz. Elinizdeki malzemelere göre birçok farklı süsleme yapmanız mümkün.

Aynı uygulamayı yapmak için küçük kolonya plastiklerinden de faydalanabilirsiniz. Böyle bir çanta küçük kızların çok hoşuna gidecektir. Siz de kızınız ya da bir yakınınızın çocuğu için böyle sevimli bir çanta yapmayı deneyebilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda, şampuan kabından oyuncak çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Projeyi deneyecek olanlara kolay gelsin.

Şampuan Kabından Oyuncak Çanta Yapımı
Şampuan Kabından Oyuncak Çanta Yapımı

Bir cevap yazın