Boncukla Güneş Gözlüğü Süslemek

Boncukla Güneş Gözlüğü Süslemek
Sosyal medyada paylaş

Boncukla güneş gözlüğü süslemek evde uygulayabileceğiniz en pratik uygulamalardan birisidir. Görünümünü beğenmediğiniz ya da kenarında çizikler oluşan güneş gözlüğünüzü atmak yerine sizlere önereceğimiz bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Güneş gözlüğü hepimizin kullandığı bir aksesuardır. Farklı cam ve çerçeve tasarımına sahip gözlükler bulunmaktadır. Zamanla bu gözlüklerden sıkılıp onları yenilemeye ihtiyaç duyabiliriz. Böyle durumlarda yeni bir gözlük almak yerine eskisini süsleyerek görünümünü değiştirmeniz mümkün. Bu konuda uygulayabileceğiniz çok kolay çalışmalardan bazı örnekleri önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü uygulamada gözlük çerçevesinin üst tarafı küçük boncuklarla süslenerek daha modern ve şık bir hale getiriliyor. Siz de güneş gözlüğünüzün tasarımını değiştirmek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Güneş gözlüğü
  • Küçük sarı boncuklar
  • Japon yapıştırıcısı

Uygulamanın yapımı için gerekli olan boncukları tuhafiyeden temin edebilirsiniz.

Boncukla Güneş Gözlüğü Nasıl Süslenir?

Güneş gözlüğü süslemek için küçük sarı boncuklardan temin etmeniz gerekiyor. Boncuklar hazır ise hemen uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • Şık bir tasarım olaması için gözlük çerçevesinin sadece üst kısmını boncuklarla süslemeyi tercih edebilirsiniz.
  • İlk olarak çerçevenin üst tarafına japon yapıştırıcısını sürün.
  • Daha sonra yapışkanı sürdüğünüz yerlere sarı boncukları koyun ve bunları hafifçe bastırarak daha iyi yapışmalarını sağlayın. Boncukları çerçevenin üzerine daha iyi yerleştirmek için bir kürdan kullanabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra yeni güneş gözlüğünüz kullanıma hazırdır.

Aynı uygulamayı boncuk yerine sim ile de yapmanız mümkün. Altın ya da gümüş rengi simleri gözlük çerçevesinin her yerine ya da sadece üst tarafına süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Kalın çerçeveli güneş gözlüklerinin tasarımını değiştirmek için bu çok kolay kendin yap uygulamasını evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken tek  dikkat etmeniz gereken nokta süslemeyi yapacağınız yere boncukları arada hiç boşluk kalmayacak şekilde yerleştirmektir. Bu detaya dikkat ettiğinizde tasarıma size ait olan harika bir gözlüğe sahip olabilirsiniz. Bu önerimiz hoşunuza gitti ise aşağıda paylaşacağımız, boncukla güneş gözlüğü süslemek resimli anlatım işinize yarayabilir.

Boncukla Güneş Gözlüğü Süslemek
Boncukla Güneş Gözlüğü Süslemek

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial