Gösteriliyor: 1 - 13 of 343 Sonuçlar
Tığ İşi Örgü Çanta Modelleri

Tığ İşi Örgü Çanta Modelleri

Tığ işi örgü çanta modelleri şık görünümleri ile dikkat çeken parçalardır. Her yaştan bayanın rahatça kullandığı örgü çantalar genelde tığ ile örülür. İstenen kalınlıkta ip ve tığ kullanılarak örülen çantalarda kullanılabilecek birçok farklı örnek bulunmaktadır. Tığ ile örgü örmeyi biliyorsanız siz de evde kendinize ya da kızınıza çok güzel bir çanta yapabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar da kolay modeller arasından bir seçim yaparak rahatlıkla çanta örebilirler. Bahar ve yaz aylarında şık örgü çantanızla dikkat çekmek isterseniz tığ ve ip alarak hemen kendinize çanta örmeye başlayabilirsiniz.

Örgü Çanta Modelleri

Örgü çanta modelleri şiş ile de yapılabilir fakat tığ ile örülenler daha kullanışlı olduğu için genelde tığ işi olarak yapılır. Evde tığ işi örgü çanta yapmak için birçok farklı tasarım mevcuttur. Bu çantaları tek parça halinde örebileceğiniz gibi isterseniz kare ya da yuvarlak motifler kullanarak da çok güzel çantalar yapabilirsiniz. Tığ ile çanta örmek isterseniz çanta yapımına uygun bir ip kullanmanız gerekmektedir. Aynı şekilde kullanacağınız tığ da ipe uygun olmalıdır. Örgü çanta yapmak için dantel ipi ya da daha kalın ipler kullanılabilir. Hatta son dönemlerde penye ipler de örgü çanta yapımında sıkça kullanılmaktadır. Bu konudaki  tercih sizin zevkinize bağlı. Çantayı sadece bir aksesuar olarak kullanmayı düşünüyorsanız fantazi ip de kullanabilirsiniz. Eğer uzun süre kullanabileceğiniz, dayanıklı bir çanta yapmak isterseniz biraz daha kalın ipleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Tığ ile öreceğiniz çantaları tek renk yapabileceğiniz gibi isterseniz birkaç farklı renk de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Yapacağınız çantaları püskül ve saçaklarla süsleyebilirsiniz. Düz bir çanta modeli tercih ettiyseniz küçük çiçek motifleri yaparak bunun üzerine dikebilirsiniz. İsterseniz çantanın daha şık görünmesi için boncuk ya da pul gibi süsleme aksesuarlarından da faydalanabilirsiniz. Öreceğiniz çantaya hazır sap takabilir ya da kendiniz çanta sapı örebilirsiniz. Çanta yapımında delikli bir model kullandıysanız içine astar dikerek hem daha güzel görünmesini hem de daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz.

Kolay Örgü Çanta Modelleri

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar kolay örgü çanta modellerine ihtiyaç duyabilirler. Bu konudaki en uygun seçenek motiflerle yapılan örgü çantalar olacaktır. Bu tarz bir çalışma yapmak isterseniz konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için, tığ işi kare motifli çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Sade ve şık bir çanta yapmak isterseniz trabzanlarla örülen çanta modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Örgü çanta yapımındaki en önemli detaylardan birisi de bu yapılan parçaların birbirine eklenmesidir. Çantayı ördükten sonra parçaları tığ ile örerek ya da iğne ile dikerek birleştirmeniz mümkün. En ideali parçaları tersten tığ ile sık iğne örerek birbirine eklemektir. Bu şekilde çantanın ek yerleri hem güzel durur hem de daha sağlam olur. Motifli çanta modellerinden yapacağınız zaman da birleştirme aşamasında aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Tığ işi çanta yapımında aynı kalınlıkta olan ipleri kullanabilirsiniz. Yani elinizde daha önceden kalan artık ipler varsa bunları da çanta örerek değerlendirebilirsiniz. Kız çocukları için de çok sevimli tığ işi örgü çanta modelleri bulunmaktadır. Düz bir ip ile öreceğiniz çantanın üzerine çocuğunuzun sevdiği bir figürün çıkartmasını dikebilir ya da bunu da örerek yapabilirsiniz. İsterseniz bir büyük bir de küçük aynı modelde iki tane çanta örerek, anne kız bunları takım olarak kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız tığ işi örgü çanta modelleri arasında kolay örgü çanta modelleri ve daha birçok farklı tasarım bulunmaktadır. Bunlardan beğendiğinizi evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial