Pet Şişeden Malzeme Kutusu Yapımı

Pet Şişeden Malzeme Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden malzeme kutusu yapımı evde sıkılmadan vakit geçirmek isteyenler için ideal bir çalışmadır. Evimizde bulunan paket lastiği, raptiye, ataş, toplu iğne gibi küçük nesneleri koyacak yer bulmakta zorlanırız. Özellikle evde okuyan çocuk varsa bu malzemeler dağınık bir görünüm oluşturabilir. Bu konudaki en pratik çözüm bu malzemeler için uygun bir muhafaza kabı almak olabilir. Bu şekilde hem bu malzemeler ortalığa yayılmaz hem de ihtiyacınız olduğunda bulmanız daha kolay olur. Bizim bu konudaki önerimiz malzemeleri koymak için kullanacağınız kabı kendiniz yapmanız olacak. Tükettiğiniz su ve diğer içeceklerin plastik şişeleri ile küçük dekoratif kutular yaparak ufak tefek malzemelerinizi güvenle muhafaza edebilirsiniz. Pet şişe ile malzeme kutusu yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz sayıda pet şişe
 • İstediğiniz renkte sprey boya
 • Keçe
 • Makas
 • Silikon tabancası

Bu uygulama için 1, 2 ve 2,5 litrelik pet şişeleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz farklı boyutta şişeleri kullanarak büyüklü küçüklü kutular da yapabilirsiniz. Bu çalışma sayesinde elinizdeki pet şişeleri ve artık kumaşları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan projeyi denemek isteyenler için pet şişeden malzeme kutusu nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçelim.

 • İlk yapmanız gereken şişelerin alt kısımlarını makas ya da falçata yardımı ile keserek çıkarmak. Kutunun çok derin olmasını istemiyorsanız plastik şişelerin sadece alttaki çıkıntılı kısımlarını kesmeniz yeterli.
 • Bu şekilde istediğiniz sayıda parça kestikten sonra bunları sprey boya ile güzelce boyayın.
 • Bir süre boyanın kurumasını bekledikten sonra keçe kumaştan 2 parmak genişliğinde şeritler kesin.
 • Bunları yapacağınız kutuların ağız kısmına göre ölçerek kesmeniz gerekiyor.
 • Daha sonra silikon tabancası ile keçe şeritleri kutuların ağızlarına geçirin. Parmaklarınızla hafifçe bastırarak kumaşın plastiğe iyice temas etmesini sağlayın.
 • Yapışkanı kuruduktan sonra kutuların içine paket lastiği, ataç, raptiye gibi küçük malzemeleri yerleştirebilirsiniz.

Çocuğunuzun bu tür okul malzemelerini yerleştireceğiniz dekoratif kapları onun çalışma masasına koyabilirsiniz. Pet şişeden kap yapmak için isterseniz farklı renkte boyalar kullanabilirsiniz. Boyama yapmayı düşünmüyorsanız renkli pet şişelerden kullanarak kendinden boyalı kaplar elde edebilirsiniz. Böyle bir kap yapıp içine sünger yerleştirerek bunu iğnelik olarak da kullanmanız mümkün. Tasarımı size ait olan küçük kutuları evinizin dekorunu güzelleştirmek için orta sehpanın üzerine de yerleştirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pet Şişeden Malzeme Kutusu Yapımı
Pet Şişeden Malzeme Kutusu Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial