Kitap Ayracı için Şablonlar
Sosyal medyada paylaş

Kitap ayracı için şablonlar evde kitap ayracı yapmak isteyenler için gerekli malzemelerden birisidir. Farklı boyutlarda olan bu şablonlar sayesinde çok güzel kitap ayraçları tasarlayıp, bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Evde şablon yapmak için karton kullanılmaktadır. İstediğiniz bir deseni kartonun üzerine çizdikten sonra bunu makas ile keserek kolay bir şekilde şablon yapabilirsiniz. Daha sonra bu şablonu kullanarak keçe, fon kartonu, el işi kağıdı ya da gazete gibi farklı malzemeler kullanarak harika kitap ayraçları yapmanız mümkün. Çocuklar da bu yazımızda vereceğimiz örneklere bakarak çok güzel kitap ayraçları yaparak, kendi tasarladıkları şablonları kullanabilirler.

Kitap Ayracı için Nasıl Şablon Yapılır?

Kitap ayraçları farklı şekillerde olabilmektedir. Genelde kitabın arasına koyulabilecek uzun ince parçalar halinde yapılan bu ayraçlar son dönemlerde yuvarlak, kalp ya da daha değişik olarak da tasarlanmaktadır. Şablon oluşturmaya başlamadan önce ilk olarak nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Yapacağınız şekle karar verdikten sonra bunu kartonun üzerine kurşun kalem ile çizin. Daha sonra da makas ile dikkatlice keserek çıkarın. Kitap ayracının üzerinde delikli şekiller olacaksa bunları da şablonun üzerine çizdikten sonra makas ile kesmelisiniz. Şablonun üst tarafına küçük bir delik açmayı da unutmayın. Bu delik kitap ayracına püskül yapmak için gerekli olacaktır.

Kitap ayracı yapımında kullanmak için ekstra karton almanıza gerek yok. Bunun için evdeki herhangi bir karton parçasını kullanabilirsiniz. Ayakkabı kutusu gibi her türlü karton kutu şablon yapımı için işinize yarayabilir. Bu tür çalışmalar için sert kağıtlarda kullanılabilir. Siz de evde kolay kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıda vereceğimiz kitap ayracı şablon modelleri bu konuda işinizi yarayabilir. Bu şablonlara bakarak aynısını çizebilir ya da bilgisayardan çıktısını alarak bunları kullanabilirsiniz.

Kitap Ayracı için Şablonlar
Kitap Ayracı için Şablonlar
Kitap Ayracı Şablonu
Kitap Ayracı Şablonu
Kitap Ayracı Şablonu-1
Kitap Ayracı Şablonu-1
Kitap Ayracı Şablonu-3
Kitap Ayracı Şablonu-3

Kitap ayracı şablon modelleri arasından istediğinizi kullanarak aşağıdaki gibi çok güzel ayraçlar yaparak kitap okumayı daha zevkli bir hale getirebilirsiniz. Yapacağınız kitap ayraçlarını istediğiniz şekilde süsleyerek harika tasarımlara imza atmanız mümkün.

Kedili Kitap Ayracı
Kedili Kitap Ayracı
Kartondan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır
Kartondan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır
Kurutulmuş Çiçekli Kitap Ayracı
Kurutulmuş Çiçekli Kitap Ayracı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial