Deniz Kabuklarından Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Deniz kabuklarından mumluk yapımı sayesinde eviniz için harika bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Deniz kabukları ile yapılan dekor ürünleri şıklıkları ile dikkat çektiği için günümüzde çoğu kişinin favorisidir. Bu tür dekoratif ürünleri dışarıdan satın almak yerine isterseniz evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün de size deniz kabuklarını kullanarak mumluk yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Evinizde deniz kenarından topladığınız deniz kabukları varsa bunları mumluk yaparak değerlendirebilirsiniz. Deniz kabukları ile dekoratif mumluk yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Deniz Kabuklarından Mumluk Yapımı

Deniz kabuklarından mumluk yapmak oldukça kolay bir uygulamadır. Elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz gibi deniz kabukları bulabilirsiniz. Deniz kabukları ile bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, deniz kabuğu ile saksı süsleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yuvarlak bir ahşap obje ( mumluğun altını yapmak için )
  • Deniz kabukları
  • Silikon yapıştırıcı

Deniz Kabuklarından Nasıl Mumluk Yapılır?

Deniz kabuklarından mumluk yapmak kolay fakat dikkat gerektiren bir uygulamadır. Bu çalışmayı yapmak için yuvarlak deniz kabuklarını tercih ederseniz işiniz daha kolay olacaktır. Eğer çalışmayı yapmak için evdeki deniz kabuklarını kullanıyorsanız uygulamaya başlamadan önce bunları güzelce temizlemeyi unutmayın. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Mumluk yapmak için kullanacağınız yuvarlak ahşabın kenarlarına deniz kabuğu yapıştırılacağı için bunun biraz kalın olması gerekiyor. İlk olarak deniz kabuklarının dış tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırıcı sürün ve bunu ahşabın alt tarafına yapıştırın. ( Yapıştırıcıyı deniz kabuğunun dar olan kısmına sürmelisiniz. )
  • Bu şekilde deniz kabuklarını dıştan içe doğru ahşabın üzerine ve birbirine yapıştırın. Ahşabın ortasında mum koyacak kadar bir boşluk kalana kadar bu uygulamayı yapmaya devam edin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra deniz kabuklarından mumluk yapımı tamamlanmış oluyor. İçine mum koyarak bunu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel bir mumluk yapabilirsiniz. İsterseniz bu mumluğu hediyelik olarak da yapmanız mümkün. Böyle bir hediye sevdiklerinizin çok hoşuna gidebilir. Daha şık bir tasarım oluşturmak için uygulama öncesinde deniz kabuklarını istediğiniz bir renge boyayabilir ve boya kuruduktan sonra anlattığımız şekilde mumluk yapabilirsiniz. Deniz kabuğu boyamak için akrilik boya kullanabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, deniz kabuklarından mumluk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Deniz Kabuklarından Mumluk Yapımı
Deniz Kabuklarından Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial