Keçeden Kolay Kelebek Yapımı

Keçeden Kolay Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay kelebek yapımı evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanların ilgisini çekecek bir konudur. Keçe kullanılarak yapılan farklı boyuttaki kelebekler birçok tasarım çalışmasında kullanılmaktadır. Büyük bir kelebek yapılarak bu amerikan servis ya da bardak altlığı olarak kullanılabilir. Küçük kelebekler ise yapılan keçe çalışmalarında süsleme amacı ile kullanılabilir ya da bunlar bir ipe geçirilerek çok güzel dekor ürünleri yapılabilir. Yapacağınız çalışmaya göre kelebeğin boyutu değişebilir fakat hepsinin yapım aşamasında aynı yöntem kullanılabilir. Bu yazımızda keçeden kolay kelebek yapımı hakkında merak ettiğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

Keçeden Kelebek Yapmak için Hangi Malzemeler Gereklidir?

Keçe ile kelebek yapmak için gerekli olan ana malzeme keçedir. Kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk keçe bulabilirsiniz. Bunun dışında kelebeği yapmak için karton ya da başka malzemeden bir kelebek kalıbına da ihtiyaç vardır. Bir kartona kurşun kalem ile istediğiniz şekilde ve boyutta kelebek çizip bunu makas ile keserek kalıbı kendiniz de yapabilirsiniz. Keçe, kelebek kalıbı ve makas dışında kullanılacak olan malzemeler yapılacak çalışmaya göre değişebilir. Kolay kelebek yapmak için sadece keçe, kelebek kalıbı ve makas yeterlidir. Daha şık bir kelebek yapmak için iğne, iplik ve süsleme aksesuarlarına da ihtiyaç olabilir.

Keçeden Nasıl Kelebek Yapılır?

Keçeden nasıl kelebek yapılır, derseniz bunun için kelebek kalıbını keçenin üzerine güzelce yerleştirin ve etrafından makas ile kesin. Bu pratik yöntem sayesinde istediğiniz renk ve boyutta birçok kelebek yapabilirsiniz. Aşağıdaki örnek kalıbın çıktısını alıp bunu keçe kelebek yapımında kullanabilirsiniz.

Kelebek Şablonu
Kelebek Şablonu

Bu bahsettiğimiz yöntemi uyguladığınızda elinizde aşağıdaki gibi kelebekler olacak. Bunları olduğu gibi kullanabilir ya da üzerlerine istediğiniz şekilde süslemeler yapabilirsiniz. Yapacağınız rengarenk kelebekleri bir ipe yapıştırarak ya da dikerek çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. İsterseniz aynı boyda iki tane kelebek yaparak bunları birbirine dikebilirsiniz. Bu şekilde daha şık bir kelebek olacaktır.

Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-1
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-1
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-2
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-2

Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz iki tane farklı boyda kelebek yapın. Bu keçe kelebeklerden küçük olanını büyüğün üzerine yerleştirin. İki kelebeği ortasından silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak ya da iğne ve iplik ile dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Bunu yaparken ek yerine inci görünümlü boncuk ya da parlak taş gibi aksesuarlarla süsleme de yapabilirsiniz.

Keçeden Kelebek
Keçeden Kelebek
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-3
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-3

Bu yazımızda paylaştığımız, keçeden kolay kelebek yapımı hakkındaki görsellerden ilham alarak siz de evde bu tür tasarım çalışmalarını rahatlıkla yapabilirsiniz. Farklı tasarımlar yapmaktan hoşlanıyorsanız iki farklı renkte kelebeği birbirine yapıştırarak ya da dikerek ortaya güzel bir iş çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın