Sosyal medyada paylaş

Çoraptan bileklik yapımı oldukça kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Bileklik günümüzde bayan erkek, genç yetişkin herkesin kullandığı bir aksesuardır. Evde sıkılmadan vakit geçirmek isteyen bayanlar da farklı teknikler kullanarak birbirinden güzel bileklikler yapmaktalar. Örgü, ip, kurdele, metal aksesuarlar ve daha birçok malzeme kullanılarak evde bileklik yapmak mümkündür. Daha önceki yazılarımızda evde bileklik yapımı ile ilgili farklı çalışmalar paylaşmıştık. Bugün sizlere evde kolay bileklik yapımı ile ilgili en kolay uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Bilekliği yapmak için tek ihtiyacınız olan şey 1 tane çorap. Kıyıda köşede eskidiği için kullanmadığınız çoraplarınız varsa bu projeyi uygulayarak onları değerlendirebilirsiniz. çorap ile bileklik yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çorap
  • Makas
  • Toplu iğne
  • Dikiş makinesi ya da iğne ve iplik
  • Boncuk ya da farklı süs aksesuarları

Bu projeyi uygulamak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için çoraptan bileklik nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda adım adım açıklıyoruz.

  • Bileklik yapımı için bize gerekli olan düz bir parça. Bunun için çorabın lastik ve ayak kısmını makas ile güzelce kesin.
  • Bu işlemin sonucunda elinizde çorabın bilek kısmındaki düz bir parça kalacak. Bunu tersine çevirin.
  • Yapacağınız bilekliğin kalınlığına göre çorabı içten dışa doğru kıvırın ve kaymaması için toplu iğne ile tutturun. Her iki tarafa da aynı işlemi uyguladıktan sonra bileklik ana hatları ile ortaya çıkmış oluyor.
  • Kıvırdığınız yerleri dikin ve bilekliğin düzünü çevirin.
  • Bundan sonrasında istediğiniz aksesuarları kullanarak bilekliği süsleyebilir ve sonrasında hemen kolunuza takabilirsiniz.

Yaptığınız bilekliğin ince olmasını istiyorsanız çorabın lastik ve ayak kısmını kestikten sonra kalan parçayı makasla istediğiniz kadar keserek kısaltabilirsiniz. İsteyenler çorabın lastik ve ayak kısmını kestikten sonra ortaya çıkan parçayı makas ile kesip, bunu istedikleri kalınlıkta kıvırıp dikebilirler ve bilekliğin iki ucunu çıt çıt gibi aksesuarlarla açılıp, kapanır hale getirebilirler. Bu uygulamayı her türlü çorap ile yapabilirsiniz. Küçük çocuklar için de kendi çoraplarından sevimli bileklikler yapabilirsiniz.

Evde kolay bileklik yapımı ile keyifli vakit geçirirken, şık bir aksesuara sahip olmak isteyenler için aşağıda çoraptan bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın tüm aşamalarının anlatıldığı görseli inceleyerek siz de hiç zorlanmadan harika bir bileklik yapabilirsiniz.

eski-coraptan-bileklik-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial