Islak Mendil Kapağından Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Islak mendil kapağından magnet yapımı evde hiç zorlanmadan yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Islak mendin paketlerinin ağız kısmında bulunan plastik kapaklar kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Biz de bu yazımızda sizlerle ıslak mendil kapağı ile magnet yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Evde güzel bir buzdolabı süsü yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Islak Mendil Kapağından Magnet Yapımı

Islak mendil kapağı şeklinden dolayı genelde resim çerçevesi yapımı için kullanılsa da bunlarla magnet ve duvar süsü gibi dekor ürünleri de yapılabilir. İsterseniz sevdiklerinizin resmini kapağın boyutuna uygun şekilde kesip bunu iç kısmına yapıştırıp, arkasına mıknatıs tutturarak resim çerçevesi şeklinde bir magnet yapabilirsiniz. İsterseniz ıslak mendil kapağından magnet yapmak için eva kullanarak sizlerle paylaştığımız örnek çalışmayı deneyebilirsiniz.

Islak Mendil Kapağından Magnet
Islak Mendil Kapağından Magnet

Gerekli Malzemeler

  • Islak mendil kapağı
  • Düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Küçük bir mıknatıs

İsterseniz uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı olan eva kağıtlarından da kullanabilirsiniz. Bu şekilde ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Mıknatıs olarak arkasında mıknatıslı yüzey olan buzdolabı süslerini de kullanabilirsiniz.

Islak Mendil Kapağından Magnet Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise ıslak mendil kapağı ile magnet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kale ile evanın üzerine kalp, çiçek, yıldız ya da başka figürler çizin. Bunlar kapağın içine sığacak boyutta olmalıdır.
  • Daha sonra bunları makas yardımı ile kesin.
  • Eva ile yaptığınız figürleri ıslak mendil kapağının iç kısmına güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde kapak içine eva ile süsleme yaptıktan sonra kapağın arka tarafına küçük bir mıknatıs yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ıslak mendil kapağından magnet kullanıma hazırdır. İsterseniz ıslak mendil kapağının kenarlarına boncuk ya da pul ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda ıslak mendil kapağından magnet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Islak mendil kapağını farklı şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız ıslak havlu kapağı ile resim çerçevesi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Islak Mendil Kapağından Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Islak Mendil Kapağından Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial