Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumurta kabuğundan mumluk yapımı çok kolay ve masrafsız bir proje olduğu için isteyen herkes evde hiç zorlanmadan yapabilir. Günümüzde dekorasyonda zarif ve orjinal mumluk kullanımı yaygınlaştığı için biz de bugün sizlere kendi mumluğunuzu yapmanızı öneriyoruz. Yumurta hepimizin mutfağında bulunan bir gıda olduğu için yumurta kabuğunu değerlendirmeye yönelik bu çalışmayı paylaşmaya karar verdik. Daha önceden sizlerle yumurta kabuğu ile yapılan farklı projeler paylaştık. Bu sefer yumurtanın kabuğundan rengarenk dekoratif mumluklar yapabileceğiniz çok pratik bir uygulamayı beğeninize sunuyoruz. Yemek masanızda ya da salonunuzda küçük ve zarif mumluklar kullanmaktan hoşlanıyorsanız aşağıdaki gerekli malzemeleri temin etikten sonra hemen bu keyifli çalışmayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı Malzemeler
Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı Malzemeler
  • İstediğiniz sayıda yumurta kabuğu
  • İstediğiniz renk akrilik boya
  • Kullanacağınız yumurta kabuğu sayısı kadar tealight mum
  • 1 tane toplu iğne
  • Yumurta kolisi

Yumurta Kabuğundan Mumluk Nasıl Yapılır?

Yumurta kabuğundan mumluk nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçmeden önce yumurta kabuğunun içini nasıl boşaltmanız gerektiğini açıklamak istiyoruz. Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi kullanacağınız yumurtanın kabuğunu üst kısmından bir toplu iğne ile delin. Sonra bu deliği biraz daha açın ve yumurtanın içini dikkatli bir şekilde kaseye boşatın. İçini boşalttıktan sonra yumurta kabuğunu azar azar kırarak istediğiniz boyuta getirin. Kabuğun içini koku kalmayacak şekilde güzelce yıkadıktan sonra dekoratif mumluk yapımına geçebilirsiniz.

Yumurta Kabuğundan Mumluk Nasıl Yapılır
Yumurta Kabuğundan Mumluk Nasıl Yapılır

İçlerini boşaltıp güzelce temizlediğiniz yumurta kabukları kuruduktan sonra bunları istediğiniz renge boyayın. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Kabukların hepsini aynı renge ya da her birini farklı renklere boyayabilirsiniz.

Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı Resimli Anlatım

Sürdüğünüz boyalar kuruduktan sonra tealight mumları kaplarının içinden dikkatli bir şekilde çıkarın. Bunları boyamış olduğunuz yumurta kabuklarının içlerine yerleştirin. Son olarak yaptığınız renkli mumlukları yumurta kolisine sıralayarak uygulamayı tamamlayın. Yumurta kabuğundan yaptığınız mumluk eviniz için güzel bir dekor ürünü olurken romantik anlarınıza da rengarenk görünümü ile bir farklılık katacaktır. Özel günlerde yemek masasında mum yakmayı düşündüğünüzde yumurta kabuklarını altın yaldız ya da gümüş rengine boyayarak yemek masanızı daha şık ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-1
Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı Resimli Anlatım-1

Yukarıda yumurta kabuğundan mumluk yapımı resimli anlatım paylaştık. Tüm aşamaları eksiksiz olarak yaptığınızda aşağıdaki gibi rengarenk dekoratif mumluklara sahip olabilirsiniz. Az malzeme içeren kolay bir kendin yap çalışması ile evinizin şıklığını tamamlamak isterseniz bu önerimizi değerlendirebilirsiniz.

Yumurta Kabuğundan Mumluk
Yumurta Kabuğundan Mumluk
Yumurta Kabuğundan Dekoratif Mumluk
Yumurta Kabuğundan Dekoratif Mumluk
Yumurta Kabuğundan Renkli Mumluk
Yumurta Kabuğundan Renkli Mumluk
Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı
Yumurta Kabuğundan Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial