Pet Şişe ile Kedi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile kedi yapımı başlığı altında sizlerle evde keyif alarak yapacağınız kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Boş pet şişeleri çöpe atmak yerine bunlarla kedi, köpek, tavşan gibi sevimli figürler yapabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa size bahsedeceğimiz uygulamayı onunla birlikte yaparak evde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Pet şişeden kedi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Kedi Yapımı

Kolay geri dönüşüm çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız pet şişeden kedi yapmayı deneyebilirsiniz. Pet şişenin ağız kısmını keserek çıkardıktan sonra geri kalan parça ile sevimli bir kedi yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada küçük pet şişe kullanılmış. Siz isterseniz büyük pet şişe kullanabilirsiniz. Kediyi boyamak isterseniz akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Kediye farklı malzemeler ile ağız, göz ve bıyık da yapabilirsiniz.

Pet Şişe ile Kedi Yapımı-1
Pet Şişe ile Kedi Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem

Pet Şişe ile Kedi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise kedinin yapımına başlayabilirsiniz. Pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkardıktan sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Pet şişenin ağız kısmına falçata yardımı ile bir kesik yapıp makas ile keserek şişenin üst kısmını çıkarın.
  • Sonraki aşamada pet şişenin ön tarafına kalem ile bir kedi çizin.
  • Şişenin arka tarafına da kedinin kuyruğunu çizin.
  • Makas ile çizgilerin üzerinden keserek fazlalık parçaları çıkarın.
  • Bu şekilde kediyi yaptıktan sonra siyah kalem ile ağız, göz ve bıyıkları yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile kedi yapımı tamamdır. İsterseniz bunu orjinal hali ile kullanabilir ya da boyayabilirsiniz. Bu sevimli kediyi çocuk odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Büyük pet şişe ile yapacağınız kediyi kalemlik olarak değerlendirebilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ile kedi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız ayran kabı ile oyuncak ev yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Kedi Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Kedi Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial