Gazoz Kapağından Uğur Böceği Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağından uğur böceği yapımı evde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak güzel bir hobi çalışmasıdır. İçtiğimiz meşrubatların metal kapaklarını birçok şekilde değerlendirmemiz mümkün. Bu yuvarlak kapaklardan takı, minik oyuncaklar, eşya süslemesi ve dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bu uygulamalardan en kolay ve eğlenceli olanını seçtik. Boyalarla yapacağınız süsleme ile kapağı sevimli bir uğur böceğine dönüştürebilirsiniz. Sonrasında bu sevimli dekoratif ürünü istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Elinizde gazoz kapağı varsa siz de şans getirdiğine inanılan bu sevimli böceği kolaylıkla yapabilirsiniz. Denemek isteyenler için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane gazoz kapağı
  • İnce uçlu bir fırça
  • Kırmızı, siyah ve beyaz boya

Gazoz kapağından uğur böceği nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda veriyoruz.

Boyama işlemine başlamadan önce etrafa boya bulaşmaması için gazete sererek önleminizi alın.

  • İlk olarak gazoz kapağını kırmızıya boyayın. Kapağın üzerindeki diğer boya ve yazıların iyice kapanması için birkaç kat boya sürmeniz gerekebilir.
  • Kapağın tam ortasına ince uçlu fırça yardımı ile siyah bir çizgi çekin.
  • Uğur böceğinin başını yapmak için siyah boya ile kapağın üst tarafına  yarım daire çizin ve bu bölgeyi tamamen siyaha boyayın.
  • Daha sonra buraya beyaz boya ile iki tane göz yapın.
  • Uğur böceğinin arka tarafında, öndekinden biraz daha küçük bir bölgeyi de siyaha boyayın.
  • Son olarak üzerine siyah boya ile minik benekler yapın.

Bir süre boyaların kuruması için beklettikten sonra uğur böceğini istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Elinizdeki gazoz kapağı sayısına göre birçok uğur böceği yapabilir bunları birbirine yapıştırarak veya kapaklara delik açıp, sabitleyerek birçok farklı dekor ürünü yapabilirsiniz. Uğur böcekli bir bardak altlığı, buzdolabı ya da duvar süsü dayanıklı ve güzel bir dekor ürünü olarak çok işinize yarayacaktır.

Eğer çocuğunuz boyama yapmayı biliyorsa bu eğlenceli çalışmayı onunla birlikte yaparak, el becerisinin ve hayal gücünün gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Gazoz kapağı süsleme önerisi olarak bugün sizlerle uğur böceği yapımını paylaştık. Siz dilerseniz bu metal kapaklara farklı süslemeler yaparak da istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.

evde-gazoz-kapagindan-ugur-bocegi-magnet-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial