Kağıt Tabaktan İnek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt tabaktan inek yapımı okul öncesi çocukların evde keyif alarak yapabileceği oldukça kolay bir el işi projesidir. Renkli el işi kağıtları sayesinde çocuklar birbirinden güzel figürler yaparak evde sıkılmadan vakit geçirebilmektedir. Pikniğe giderken kullanılan kağıt tabaklar da çocuklar için en ideal el işi malzemeleri arasındadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek projede kağıt tabak ve renkli el işi kağıtları kullanılarak sevimli bir inek başı yapılıyor. Çocuklar hayvan figürleri yapmaktan hoşlandıkları için bu çalışma onların çok hoşuna gidecektir. Bu proje dikkatinizi çekti ise aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve kağıt tabaktan inek yapılışını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt tabak
  • Pembe ve siyah el işi kağıdı
  • Makas
  • Yapışkan
  • Oyuncak göz

Malzeme listesini paylaştık şimdi kağıt tabaktan nasıl inek yapılır? sorusunun cevabını aşağıda adım adım anlatıyoruz.

  • Pembe ve siyah el işi kağıdının üzerine kulak, ağız ve burun çizerek bu parçaları makas yardımı ile kesin.
  • Daha sonra siyah el işi kağıdından ineğe benekler çizin ve bunları da makas ile kesin.
  • Kağıt tabağın tersini çevirin ve yukarı tarafına kulak olarak kestiğiniz parçaları yapıştırın.
  • Oyuncak gözleri yerlerine taktıktan sonra ağız ve burun olan parçayı da yerine yapıştırın.
  • En son siyah benekleri de yapıştırarak sabitledikten sonra kağıt tabaktan inek yapımı tamamlanmış oluyor.

Kağıt tabak ile yapılan bu sevimli inek başı figürünü çocuk odasının duvarına asarak güzel bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşmış olduğumuz örnek çalışmada beyaz kağıt tabak kullanılmış. İsteyenler kağıt tabağı boyayarak farklı renkte bir inek de yapabilirler. Ağız, burun, kulaklar ve benekler de farklı renkte boyanabilir. Oyuncak göz yoksa el işi kağıdından da göz yapmanız mümkün. ( bunun yerine düğme de kullanılabilir. ) Elinizde keçe varsa el işi kağıdı yerine keçe ile de aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun evde verimli vakit geçirebilmesi için kolay bir el işi projesi yaptırmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız kağıt tabaktan inek yapımı resimli anlatım bu konuda size fikir verebilir. Bu fikirden yola çıkarak inek dışında başka hayvan figürleri de yapılabilir. İsterseniz kağıt tabağın üzerine boyama yaparak da inek başı oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Kağıt Tabaktan İnek Yapımı
Kağıt Tabaktan İnek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial