Yapboz Parçasından Fermuar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde bulunan yapbozun parçaları eksildiği için kullanmıyorsanız bunu atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Elinizde bulunan parçaların sayısına ve büyüklüğüne göre bunlarla çeşitli dekoratif süsler, kalem başlığı, anahtarlık, kitap ayracı ve rozet gibi aksesuarlar yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda yapboz parçasından fermuar süsü yapımı anlatıyoruz. Çanta ya da kalemliğinize takmak için fermuar süsüne ihtiyacınız varsa uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yapboz Parçasından Fermuar Süsü Yapımı

Evde fermuar süsü yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Karton ya da ahşap yapboz parçaları da bu tür aksesuarların yapımı için uygun bir malzemedir. Bu parçalar boyalı olduğu için ayrıca boyamaya gerek kalmayacaktır. Yine de isterseniz üzerlerini sprey boya veya akrilik boya ile dilediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz üzerine minik desenler çizebilir boncuk, pul veya küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yapboz parçası
  • Delik açmak için küçük bir çivi
  • Çekiç
  • Anahtarlık ucu
  • Takı pensesi

Yapboz Parçasından Fermuar Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir fermuar süsü yapabilirsiniz.

  • Yapboz parçasının üst kısmına küçük bir çivi yardımı ile delik açın.
  • Açtığınız bu deliğe anahtarlık ucunun halkasını geçirin.
  • Takı pensesi ile halkayı kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra yapboz fermuar süsü yapımı tamamdır. Bu güzel aksesuarı kendiniz kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir fermuar süsüne sahip olabilirsiniz. Bu sayede yapboz parçasını da atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Aynı malzemeyi kullanarak güzel bir anahtarlık tasarlamak isterseniz, yapboz parçasından anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial