Eva ile Balon Süslemesi

Eva ile Balon Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Eva ile balon süslemesi doğum günü gibi özel günlerde evinizin dekorunu değiştirmenize yardımcı olacak kolay bir uygulamadır. Çocuklar balonla oynamayı sevdikleri için özel günlerde yapılan süslemelerde balon sıkça kullanılır. Biz de bugün sizlerle kolay balon süslemesi yapacağınız bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Eva ile balon süslemesi yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Balon Süslemesi

Eva ile Balon Süslemesi-1
Eva ile Balon Süslemesi-1

Evde balon süslemesi yapmak için kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılabilir. Bu malzemelerden çiçek, kalp ya da yıldız gibi figürler yaparak balonun üzerine yapıştırılabilir. Renkli kalemler kullanılarak balonun üzerine yazı yazılabilir ya da küçük desenler çizilebilir. Tül veya buna benzer ince kumaşlar balonun üzerine örtülerek alt taraftan kurdele ile bağlanarak da balon süslemesi yapılabilir. Söz konusu olan çocuklar için yapılan bir kutlama ise o zaman en ideali eva ya da keçe ile balonun üzerine süslemeler yapmaktır. Biz de bugün sizlerle bu konuda ilham alabileceğiniz eğlenceli bir çalışma paylaşıyoruz. Evde çocuğunuzla birlikte balon süslemesi yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte 1 tane balon
 • Pembe ve turuncu renkte eva
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Oynar göz
 • Burun için istediğiniz renkte küçük bir ponpon

İsterseniz uygulamanın yapımında eva yerine keçe, fon kartonu ya da renkli kağıt kullanabilirsiniz.

Eva ile Balon Süslemesi Nasıl Yapılır?

Eva ile balon süslemesi yapmak için özel olarak eva almanıza gerek yok. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Biz kolay bir çalışma olması için kocaman gözler ve ponpon ile de sevimli bir burun yaptık. Siz de balonun üzerine böyle bir süsleme yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Pembe evanın üzerine yuvarlak bir nesne koyup etrafından kalem ile geçerek 1 tane yuvarlak çizin. Bunun için plastik şişe kapağı kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yuvarlak parçaları makas ile kesin.
 • Turuncu evanın üzerine de kalem ile D şeklinde bir parça çizip bunu da makas ile kesin.
 • Yuvarlak parçaları yapıştırın ve bunların üzerine de oynar gözleri yapışkan ile tutturun.
 • Küçük bir ponponu burun olarak yapıştırdıktan sonra ağzı da yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel balon süslemeleri yapabilirsiniz. İsterseniz evadan kalp, çiçek ya da yıldız gibi şekiller yapıp bunları balonun üzerine yapıştırarak da çok güzel süslemeler yapmanız mümkün. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, eva ile balon süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir balon süslemesi yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, evde kolay balon süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Balon Süslemesi Resimli Anlatım
Eva ile Balon Süslemesi Resimli Anlatım

Bir cevap yazın