Eski Çorap ve Cd'lerle Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eski çorap ve cd’lerle duvar süsü yapımı evde kolay yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması olduğu için ilginizi çekebileceğini düşündük. Çoğumuzun evinde kullanılmayan çorap ve cd bulunmaktadır. Bunları atmak yerine güzel bir dekoratif süse dönüştürmek isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay uygulamayı deneyebilirsiniz. Eski çorap ve cd’lerle duvar süsü yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eski Çorap ve Cd’lerle Duvar Süsü Yapımı

Tek kalan ya da alt tarafları aşındığı için kullanmadığınız çoraplar varsa bunlarla çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Bu çorapların içine dik durmaları ve yuvarlak bir görünüm almaları için cd yerleştirerek evde kolay dekoratif süs yapabilirsiniz. Eski çoraptan duvar süsü yapmanın en kolay yolu bunun içine 1 tane cd yerleştirip alt tarafına sıkı bir şekilde ip bağlamaktır. Böylece balon şeklinde sevimli bir süs tasarlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz biraz daha uzun bir çorap ve 2 tane cd kullanabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüzü devreye sokarak evde harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 4 tane cd
  • 3 tane çorap
  • Süsleme yapmak için ip ve eva
  • Süsleri yapıştırmak için tutkal

Eski Çorap ve Cd’lerle Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede 3 tane çok güzel dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz.

  • Küçük olan çorapların içine 1 tane cd koyun ve bunları uca doğru ittirerek güzelce yerleştirin.
  • Daha sonra bunların açık olan yerlerine sıkı bir şekilde ip bağlayın.
  • Bu şekilde elinizde 2 tane balon şeklinde süs olacak.
  • Uzun çorabın içine de 2 tane cd yerleştirin. Bu iki cd arasında biraz boşluk bırakarak bu kısmı büzdürerek ip ile sıkıca bağlayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bunların üzerine eva ile kalp, yıldız ya da başka figürler yapıp yapışkan ile tutturarak daha şık görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Yaptığınız süsleri iplerinin yardımı ile istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz. Evde kullanılmayan cd yoksa kartonu yuvarlak keserek çorapların içine bunları koyabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eski çorap ve cd’lerle duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kullanmadığınız çorapları farklı şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız çorap ve tuvalet kağıdı rulosu ile kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial