Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe kapakları ile resim paleti yapımı evde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Plastik kapaklar geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde sevimli bir resim paleti yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz pet şişe kapakları ile resim paleti yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı

Evde çocuklar için resim paleti yapımı kolay bir çalışma olduğundan okul öncesi çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Palet yapımı için kullanacağınız kapakların hepsi aynı boyutta olabileceği gibi isterseniz farklı boyutta kapaklar kullanarak çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada paletin zeminini yapmak için dondurma kutusu kapağı kullanılmış. Elinizde böyle bir kapak yoksa yoğurt kabı kapağı gibi yuvarlak kapaklarda kullanabilirsiniz.

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı-1
Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma kutusu kapağı
  • 7 tane pet şişe kapağı
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında 1 büyük 6 tane de küçük plastik kapak kullanarak çiçek şekli oluşturabilirsiniz.

Pet Şişe Kapakları ile Resim Paleti Nasıl Yapılır?

Pet şişe kapakları ve diğer malzemeler hazır ise resim paleti yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Dondurma kabı kapağının iç tarafını çevirin ve pet şişe kapaklarına yapıştırıcı sürerek bunları kapağa yapıştırın.
  • Palette tutacak yer kalması için pet şişe kapaklarını kanara doğru yapıştırmaya dikkat etmelisiniz.
  • İsterseniz kapağın üzerine parmak geçirmek için uygun boyutta bir yuvarlak delik açabilirsiniz. Bunun için falçata kullanabilirsiniz.
  • Çiçek şekli yapmak isterseniz bir tane kapağı yapıştırıp bunun etrafına diğer kapakları yapıştırabilirsiniz. Ortadaki pet şişe kapağı biraz büyük olursa çiçek şekli daha belirgin olacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe kapakları ile resim paleti yapımı tamamlanmış oluyor. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda pet şişe kapakları ile resim paleti yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Farklı malzemeler kullanarak resim paleti yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla resim paleti nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial