Evde Kolay Balon Süslemesi Yapımı

Evde Kolay Balon Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay balon süslemesi yapımı sayesinde yapacağınız kutlamalar için dekoru bu özel güne hazır hale getirebilirsiniz. Balon evde yapılan doğum günü partilerinde ve diğer özel kutlamalarda en sık kullanılan süs malzemesidir. Farklı renk ve boyuttaki balonların içine katılan ya da üzerlerine yapıştırılan bazı süsler ile çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Daha dikkat çekici tasarım yapmak isteyenler balonların üzerini tül ile kaplayarak veya kurdele ile bağlayarak harika süslemeler yapmaktalar. Bu konuda birçok farklı örneği daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün de sizlere evde kolay balon süslemesi yapabileceğiniz çok pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Acil durumlarda evinizin dekorunu güzelleştirecek kolay bir uygulama yapmak isterseniz balonları keçeli kalem ile süslemeyi deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte balon
  • Siyah keçeli kalem

Keçeli Kalem ile Nasıl Balon Süslenir?

Balon süslemesi yapmak için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisi de keçeli kalem kullanmaktır. Böyle bir uygulama yapacağınız zaman siyah keçeli kalem kullanmanız gerekmektedir. Siyah renk tüm açık ve koyu renklerde kendini belli edeceğinden balon süslemek için idealdir. İstediğiniz renk ve sayıda balon ve bir de siyah keçeli kalem temin ettikten sonrası ise oldukça kolay.

Balonu şişirmeden önce bunun üzerine istediğiniz bir figürü çizin ya da günün önemini belirten sözler yazın. Balon şişken boyama işlemi yaptığınızda kalemin ucu batarak balon patlayabilir. Böyle bir risk almamak için önce balonun üzerine keçeli kalem ile süslemeyi yapın ve ardından bunu güzelce şişirin. Şişirdiğiniz balonun  sönmemesi için düğüm atın. Tüm bu aşamalardan sonra balon süslemesi tamamdır. Balonu herhangi bir yere koyabilir ya da bir ip yardımı ile asabilirsiniz.

Balon süslemesi yapmak için çok iyi resim çizmeye gerek yok. İstediğiniz her türlü figürü çizebilirsiniz. Elinizde küçük figürler çizebileceğiniz şablonlar varsa bunları da kullanmanız mümkün. Biz uygulamanın nasıl yapıldığını anlatıyor ve tasarımı oluşturmayı size bırakıyoruz. Bu pratik uygulama sayesinde rengarenk balonlar kullanarak evinizde harika bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bu önerimizi denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, keçeli kalem ile balon süslemesi resimli anlatım size ilham verebilir.

Evde Kolay Balon Süslemesi Yapımı
Evde Kolay Balon Süslemesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial