Aletsiz Kolay Nail Art Modeli
Sosyal medyada paylaş

Bir tırnak süsleme sanatı olan nail art her yaştan bayanın tercih ettiği bir uygulamadır. Son yıllarda bayanların gözdesi olan bu uygulama sayesinde ortaya birçok nail art modeli çıkmıştır. Nail art aletleri kullanılan bu uygulamayı evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk kez tırnak süslemesi yapacaksanız ve bunun için kullanacağınız nail art seti yoksa yazımızda paylaşacağımız aletsiz kolay nail art modeli ilginizi çekebilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aletsiz Kolay Nail Art Modeli

Evde nail art yapmak için kullanılan özel fırça ve nail art kalemleri bulunmaktadır. Elinizde bu tür aletler yoksa kürdan ya da tel toka kullanarak da tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Daha pratik bir yöntem uygulamak isterseniz ojenin fırçası ile de nail art yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda çift taraflı bant ile iki desenli nail art yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Aynı örnek çalışmada oje fırçası ile nail art yapabileceğiniz bir yöntem de bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İki farklı renkte oje
 • Çift taraflı bant
 • Makas

Kullanacağınız ojelerden birisi taban rengi diğeri de deseni uygulamak için kullanılacaktır. Uygulamanın yapımında zevkinize göre her renk oje kullanabilirsiniz. İsterseniz puantiye yapmak için simli ya da metalik oje de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Aletsiz Nail Art Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise kolay nail art modeli yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tek ya da iki kat olarak taban ojesini sürün.
 • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra tırnak süsleme yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Çift taraflı banttan küçük kare şeklinde bir parça kesin.
 • Bunu desen yapmak istediğiniz tırnağın üzerine çapraz olarak yerleştirin ve bandı tırnağınıza güzelce yapıştırın.
Aletsiz Kolay Nail Art Modeli Resimli Anlatım
Aletsiz Kolay Nail Art Modeli Resimli Anlatım
 • Tırnağınızın açıkta kalan yerine diğer renk ojeyi sürün.
 • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra bandı tırnağınızdan dikkatli bir şekilde çıkarın.
 • İsterseniz oje desenini bu şekilde kullanabilirsiniz.
 • Daha şık bir nail art yapmak isterseniz fırçanın ucundaki fazla ojeyi sıyırdıktan sonra taban rengin üzerine çapraz şeklinde puantiye yapabilirsiniz. Bu şekilde puantiye yapmak zor geliyorsa tel toka kullanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, tel toka ile nail art nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra puantiyeli kolay nail art yapımı tamamlanmış oluyor. Bu yazımızda evde nail art seti kullanmadan yapabileceğiniz kolay bir nail art modeli paylaştık. Bu şık tırnak süslemeyi denemek isteyenler için aşağıda aletsiz nail art modeli videolu anlatıma paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir tırnak tasarımı yapmak isterseniz, kolay tırnak süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial