Kolay Tırnak Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle hem günlük yaşantınızda hem de özel günlerde kullanabileceğiniz kolay tırnak süslemesi yapımı konusunda bilgiler paylaşıyoruz. Her yaştaki bayan bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmak ister. Bunun için tırnaklara gerekli bakımı yaptıktan sonra oje ve nail art uygulanabilir. Oje veya çeşitli taş ve süslerle yapılan nail art modelleri oldukça dikkat çekicidir. Evde nail art yapmakta zorlanıyorsanız yazımızda size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızda sade ve şık bir süsleme yapmak için hazırsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Kolay Tırnak Süslemesi Yapımı

Evde fazla vakit harcamadan ve zorlanmadan kolay bir şekilde tırnak süslemesi yapmak isterseniz bunun için tırnak aksesuarı kullanabilirsiniz. Boncuk ya da parlak taş şeklindeki tırnak aksesuarlarının kullanımı oldukça kolaydır ve şık bir görünüm sağlarlar. Tırnaklarınıza düz renk bir oje sürdükten sonra kullanacağınız parlak taş şeklindeki tırnak süsü ile harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Parlak taşlı tırnak süslerini açık ya da koyu renk her türlü oje ile kullanabilirsiniz. Şık bir süsleme yapmak için simli veya metalik oje yerine düz renkleri tercih edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada açık renk oje üzerine koyu bir parlak taş uygulanmış. Bu tarz süslemeleri tırnakların dibine, uç kısımlara ya da ortalara uygulayabilirsiniz. Nasıl bir model uygulayacağınıza karar verdikten sonra süsleme yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Şeffaf oje
  • Tırnak aksesuarı
  • Nail art noktalama kalemi

Evde Tırnak Süslemesi Nasıl Yapılır?

Tırnağınızı süslemeye başlamadan önce istediğiniz renkte bir oje ile boyayın. Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Düz bir zemin üzerine tırnak süslerinden kullanacağınız kadarını alın. Bu süsler ters ise düz taraflarını çevirin.
  • Zemine bir miktar şeffaf oje damlatın. Bu ön hazırlık aşamasından sonra süsleme yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Bunun için tırnağınızın üzerine nokta şeklinde şeffaf oje bırakın.
  • Noktalama kalemini şeffaf ojeye batırıp tırnak aksesuarının üzerine bastırın.
  • Tırnak aksesuarını tırnağınızdaki şeffaf ojenin üzerine bırakın.
Tırnak Süslemesi Yapımı Resimli Anlatım
Tırnak Süslemesi Yapımı Resimli Anlatım
  • Tüm tırnaklara aynı yöntemi uygulayarak süslemeyi tamamlayabilirsiniz.
  • Yapıştırdığınız süslerin daha uzun süre kalması için bir kat şeffaf oje sürerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra taşlı tırnak süslemesi yapımı tamamdır. İsterseniz aynı yöntemi tırnaklarınıza oje sürmeden de uygulayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken tırnaklarınızın üzerine nokta şeklinde şeffaf oje sürmek ve bunun üzerine tırnak süsünü yapıştırmak. Tırnak süslemesini tüm tırnaklara veya sadece baş parmakların tırnaklarına yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde tırnaklarınızın daha bakımlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda tırnak süsleme yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Elinizde bu tarz tırnak süsleri yoksa daha kolay bir yöntem uygulamak için, tel toka ile nail art yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial