Baca Sil Nasıl Kullanılır?

Baca Sil Nasıl Kullanılır
Sosyal medyada paylaş

Soba kullanılan evlerde boru ve baca temizliği oldukça önemlidir. Düzenli olarak temizlenmeyen baca ve borular başta ısı kaybı olmak üzere çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu tür sorunların önüne geçmenin en kolay yolu baca sil kullanmaktır. Kimyasal bir karışım olan baca sil aynı zamanda baca temizleyici, baca açıcı veya kurum temizleyici gibi isimlerle de bilinmektedir. Sobanın borularını sökmeden ve evi batırmadan kolay bir şekilde baca ve boru temizliği yapmak isterseniz, baca sil nasıl kullanılır? sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Baca Sil Nasıl Kullanılır?

Soba ile ısıtan bir evde oturuyorsanız baca ve boruları düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Boruları yerinden çıkarıp temizledikten sonra tekrar takmakla uğraşmadan ve evi batırmadan da temizleyebilirsiniz. Bunun için baca sil adı verilen kimyasal karışımı kullanmanız yeterlidir. Paket halinde satılan bu karışımın kullanımı gayet kolaydır. Soba alevli ve dumansız bir şekilde yanarken kutuyu açmadan sobanın kapağından içeri atın. Baca sil sobada yanarken eriyerek buhar çıkarır ve bu buhar kuruma yapışıp toz haline gelerek küllüğe dökülür.

Baca sil kullanıldığı andan itibaren hemen etkisini göstererek baca ve borulardaki tıkanıklığı açar. Bu sayede soba daha iyi yandığı için enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu ürün sobada yanarken alev almaz, parlamaz, patlamaz ve bacayı tutuşturmaz. Baca temizleyici boru ve baca temizliği dışında fırın, şömine, ocak başı ve kalorifer temizliği içinde kullanılan bir üründür. Kimyasal bir ürün olması nedeni ile küçük çocukların ulaşamayacağı güvenli bir yerde muhafaza etmelisiniz. Ürününü kullanırken elinize bulaşması durumunda ise bol sabunlu su ile yıkamalısınız.

Bu yazımızda sizlerle baca sil kullanımı konusunda işinizi kolaylaştıracak bilgiler paylaştık. Bu ürünü bakkal, market ve internet üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. İlk kez baca açıcı kullanacaklar olanlar ürünün ne sıklıkta ve ne miktarda kullanılacağı konusunda da bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Baca sil kalorifer kazanlarında haftada bir kere 1 paket, sobada ise ayda bir kere 1 paket kullanılabilir. Bu şekilde düzenli olarak boru ve baca temizliği yaparak kışın evinizi sıcak tutabilirsiniz. Günlük hayatta yaşamınızı kolaylaştıracak bilgilere ihtiyacınız varsa pratik bilgiler kategorimize göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial