Açma Halkasından Kalpli Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay kolye yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kola kutusu ve diğer metal kutuların açma halkasını kullanarak kolye, küpe, bileklik gibi birçok takı yapabilirsiniz. Elinizdeki açma halkasının sayısına göre yapacağınız tasarım değişebilir. Kendiniz ya da sevdikleriniz için kalp şeklinde bir kolye yapmak isterseniz bunun için 2 tane açma halkasına ihtiyaç vardır. Önerimiz dikkatinizi çektiyse açma halkasından kalpli kolye yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Açma Halkasından Kalpli Kolye Yapımı

Evde kalpli kolye yapmak isterseniz bunun en kolay yolu açma halkası kullanmaktır. İki tane açma halkasını birbirine yapıştırarak kalp yapabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için metal halkaları oje ile istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Elinizde küçük parlak taş veya boncuk varsa bunu da açma halkasından kalp yaptığınızda ortaya yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde şık bir kolye ucu tasarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane açma halkası
  • Açma halkalarını boyamak için oje ya da akrilik boya
  • Silikon tabancası
  • Zincir

Bunların dışında kalbin ortasına yapıştırmak için küçük parlak bir taş ya da boncuk kullanabilirsiniz.

Açma Halkasından Kalpli Kolye Nasıl Yapılır?

Açma halkası ve diğer malzemeler hazır ise kalpli kolye yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Renkli bir kolye yapmak isterseniz uygulamaya başlamadan önce açma halkalarını boyamanız gerekmektedir.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra kalp yapımına geçebilirsiniz.
  • Açma halkalarını V oluşturacak şekilde üst üste koyarak birbirine yapıştırın.
Açma Halkasından Kalpli Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Açma Halkasından Kalpli Kolye Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde kalpli kolye ucu yapımı tamamlanmış oluyor. Şık bir tasarım olmasını isterseniz yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ortasına parlak bir taş yapıştırabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz kalpli kolye ucunun üst kısmındaki deliklerden zinciri geçirerek kolyeyi kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle açma halkasından kolye yapımı paylaştık. Bu kolay yöntem sayesinde evde kendiniz ya da sevdikleriniz için şık bir kalpli kolye yapabilirsiniz. İsterseniz açma halkalarını simli ya da metalik oje ile boyayarak daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. İsterseniz aynı kalpten iki tane yaparak bunlara küpe kancası takarak kalpli küpe de yapabilirsiniz.6 tane açma halkası kullanarak kalpli kolye ve küpe takımı yapabilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile farklı bir kolye yapmak isterseniz, ataçtan kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial