Tuvalet Kağıdı Rulosundan Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Duvar Süsü Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan duvar süsü nasıl yapılır? sorusunun cevabını güzel bir örnek uygulama ile birlikte bu yazımızda paylaşıyoruz. Duvar süsü ve panolar son dönemlerde dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Özellikle çiçek figürlü duvar süsleri oldukça popülerdir. Biz de bugün sizlerle evde kolay bir şekilde çiçekli duvar süsü yapabileceğiniz, güzel bir geri dönüşüm uygulaması paylaşmak istiyoruz. Daha önceden de tuvalet kağıdından çiçek yapımı ile ilgili farklı projelerden örnekler sunmuştuk. Bugünkü duvar süsü zarif ve şık tasarımı ile her evin salonuna farklı bir güzellik katabilir. Siz de evinizin dekorunda kullanmak için tasarımı kendinize ait olan bir duvar süsü yapmak isterseniz bu projeyi değerlendirebilirsiniz. Gerekli malzemelerin listesini ve çiçekli duvar süsünün yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Mandal
 • Çiçeklerin ortasını yapmak için parlak taş ya da pul gibi süsleme malzemesi

Bu projede kullanılan çiçekler 4 yapraktan oluşuyor. Yapacağınız duvar süsünün tasarımına göre her tuvalet kağıdı rulosundan 1 tane çiçek yapacağınızı hesaba katarak, yeterli sayıda rulo temin etmeniz gerekiyor. Malzemeler hazırsa uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Duvar Süsü Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapmak oldukça kolaydır. Uygulamayı yapmak için kuvvetli bir yapıştırıcı tercih etmeniz ve yapışkanın iyi tutması için mandal kullanmanız yeterlidir. Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir.

 • İlk önce karton ruloyu elinizle bastırarak yassı bir hale getirin. Bunu yapmaktaki amaç rulo kesildiği zaman şeritlerin çiçek yaprağı şeklinde olmasını sağlamak.
 • Ruloyu yassı bir hale getirdikten sonra bunu makas ile istediğiniz kalınlıkta şeritler halinde kesin. Bu aşamada isterseniz şerit aralıklarını belirlemek için kalem ile ruloya işaret yaparak hepsinin aynı boyutta olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Tüm ruloları bu şekilde kesip şerit haline getirdikten sonra düz bir zeminde bunların alt taraflarına yapışkan sürerek 4 parçayı birbirine güzelce yapıştırın. Yapıştırdığınız yerlerin iyice tutması için buralara mandal takın.
 • Bu şekilde 9 ya da daha fazla çiçek yaptıktan sonra yapışkanın kurumasını bekleyin.
 • Yapışkan kuruduktan sonra takmış olduğunuz mandalları dikkatli bir şekilde çıkarın.
 • Karton çiçekleri üst taraflarından yapışkan yardımı ile birbirine tutturun. Çiçeklerin ortasına küçük parlak taşlar yapıştırın.
 • Yaptığınız çiçekli duvar süsünü çiçek yapraklarını bir çiviye geçirerek istediğiniz yerde kullanmanız mümkün.

Çiçekli duvar süsü yapmak isteyenler için aşağıda örnek bir uygulama paylaşıyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnekte çiçekler boyanmamış fakat siz isterseniz çiçekleri istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Şık bir duvar süsü yapmak için çiçekleri metalik ya da simli boya ile de boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Duvar Süsü Nasıl Yapılır
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Duvar Süsü Nasıl Yapılır

Önerilen makaleler

1 Yorum

 1. Elimde bu parlak taşlardan var… İlham veren bir paylaşım olmuş, teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial