Saplı Bulaşık Teli Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle bulaşık telini rahat kullanmanızı sağlayacak bir aparat yapımı paylaşıyoruz. Bulaşık teli ile temizlik yaparken elinize batan tel işinizi zorlaştırabilir. Bu sorunu çözmek için bulaşık teline sap yapmayı deneyebilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak bulaşık telinini elinizle temasını önleyecek bir aparat yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz pet şişe ile saplı bulaşık teli yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Saplı Bulaşık Teli Yapımı

Pet şişe geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Elinizde küçük bir pet şişe varsa bunu kolay bir şekilde kullanışlı bir temizlik aparatına dönüştürebilirsiniz. Pet şişenin ağız kısmını keserek bulaşık telini bunun içine sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde eliniz telle temas etmeden ovma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Böyle bir aparat hassas eller için büyük kolaylık sağlamaktadır. Uygulamayı denemek isterseniz pet şişeden temizlik aparatı yapmak için gerekli olan malzemeler aşağıda verilmiştir.

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane küçük pet şişe
 • Makas
 • İp
 • Plastik kapağa delik açmak için sivri uçlu bir nesne

Uygulamanın yapımında ağzı kapaklı pet şişe kullanmanız gerekmektedir. Makas ile kolay kesilebildiği için küçük su şişesi kullanabilirsiniz.

Saplı Bulaşık Teli Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise saplı bulaşık teli yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak pet şişenin ağız kısmını keserek çıkarın. Pet şişeden keseceğiniz parça içine bulaşık teli sığacak boyutta olmalıdır.
 • Kestiğiniz bu parçanın çıkıntılarını makas ile keserek düzeltebilirsiniz.
 • Şişenin kapağına içinden ip geçecek şekilde bir delik açın. Bunun için ucu sivri bir nesne kullanabilirsiniz. Kapak sert bir yapıda ise şişi ateşte kızdırarak deliği açabilirsiniz.
Pet Şişe Başlıklı Bulaşık Teli Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Başlıklı Bulaşık Teli Yapımı Resimli Anlatım
 • Bu şekilde aparatı hazırladıktan sonra bulaşık telinin içinden ipi geçirin ve sıkı bir şekilde düğüm atın.
 • Pet şişenin kapağını açın ve bulaşık teline bağladığınız ipi buradan geçirin.
 • Sonrasında ipin uçlarını şişenin kapağına açtığınız delikten geçirin, pet şişenin kapağını kapatın ve sıkıca düğüm yapın.
 • İpin ucundaki fazlalığı makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra saplı bulaşık teli yapımı tamamlanmış oluyor. Temizlik aparatını muhafaza etmek için küçük bir kap yapmak isterseniz bunun için ağız kısmını kestiğiniz pet şişenin altını kullanabilirsiniz. Bu parçayı makas ile keserek bulaşık telinin içine sığacağı şekilde küçültebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ve bulaşık teli ile kolay temizlik aparatı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişeleri değerlendirmek için farklı çalışmalar incelemek isterseniz, pet şişeden 5 kolay geri dönüşüm yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial