Plastik Şişelerle Yapabileceğiniz 3 Geri Dönüşüm Çalışması

Plastik Şişelerle Yapabileceğiniz 3 Kolay Geri Dönüşüm
Sosyal medyada paylaş

Plastik şişeler ile yapılan geri dönüşüm çalışmaları oldukça dikkat çekicidir. İşe yaramaz diye çöpe atılan bu şişler ile çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bu konuda size fikir olması için ilginizi çekebilecek içeriklere sıkça yer veriyoruz. Bugün sizlerle plastik şişelerle yapabileceğiniz 3 geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde değerlendirmek istediğiniz boş pet şişeler varsa size anlatacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Plastik Şişelerle Yapabileceğiniz 3 Geri Dönüşüm Çalışması

Evde kolay bir geri dönüşüm çalışması yapmak isterseniz plastik şişe kullanabilirsiniz. Bu şişenin ağız kısmını ve 2 tane kapak kullanarak sevimli bir saklama kabı, takı kutusu ve anahtarlık yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapaklar şişeye uygun boyutta olmalıdır. Sıkça kullandığınız kremi çantanızda kolayca taşımak isterseniz bir pet şişenin ağız kısmını kesin. Kestiğiniz yerde çıkıntılar kaldıysa bunları törpü ile düzeltin. Daha sonra bu kısma şişe kapağını geçirin. Diğer kapakla da ağız kısmını kapatın. Eğer kestiğiniz yere taktığınız kapak tam olarak oturmuyorsa silikon ile yapıştırarak sabitleyebilirsiniz. Uygulamayı tamamladıktan sonra mini saklama kabının içine krem koyabilirsiniz.

Plastik Şişeden Anahtarlık Yapımı

Aynı yöntem ile mini bir saklama kabı yapıp üst taraftaki kapağın üzerine 1 tane boncuk yapıştırın. Bu şekilde takı veya malzemelerinizi koyacağınız şık bir kaba sahip olabilirsiniz. Pet şişe ile anahtarlık şeklinde saklama kabı da yapabilirsiniz. Bunun için anlattığımız şekilde şişenin ağız kısmını kesip kapakları yerlerine takın. Kabın üzerinde bulunan plastik halkaya anahtarlık halkasını geçirin. İşte hem saklama kabı hem de anahtarlık olarak kullanabileceğiniz bir tasarım yapmak bu kadar kolay.

Plastik Şişeleri Değerlendirme

Yazımızda anlattığımız geri dönüşüm çalışmaları ile plastik şişeleri ve bunların kapaklarını değerlendirebilirsiniz. İsterseniz yapacağınız saklama kaplarının kapaklarına sticker ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Uygulamanın yapımında daha büyük pet şişeleri kullanarak biraz daha geniş saklama kapları yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, pet şişeden ataç kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Farklı boyutlarda pet şişeler kullanarak büyük ve küçük sevimli kaplar yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial