Plastik Şişe Kapağından Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tıpkı plastik şişeler gibi bunların kapakları da değerlendirilmektedir. Bu kapakları kullanarak evde birçok dekoratif ürün yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda, plastik şişe kapağından magnet yapımı paylaşıyoruz. Elinizde değerlendirmek istediğiniz plastik kapak varsa anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Kendi tasarlayacağınız buzdolabı süsünü kullanmak size ayrı bir keyif verecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağından Magnet Yapımı

Evde magnet yapmak için genelde keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların dışında bir malzeme kullanmak isterseniz gazoz kapağı veya plastik şişelerin kapakları kullanılabilir. Bu kapakların üzerini boya veya çeşitli malzemeler ile süsleyerek sevimli bir magnet yapabilirsiniz. İsterseniz boya kullanmak yerine size anlatacağımız örnek çalışmadaki gibi bir süsleme tercih edebilirsiniz. Elinizde başka çalışmadan artan keçe ya da eva gibi parçalar varsa bunları süsleme yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu yöntem kolay olduğu için evde keyif alarak yapabilirsiniz. Elinizde mıknatıs yoksa reklam magnetinden küçük bir parça keserek bunu da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane plastik şişe kapağı
  • Küçük bir karton parçası
  • Kalem
  • Silikon tabancası
  • Mıknatıs

Süsleme yapmak için sticker ya da uygun boyutta bir malzeme

Plastik Şişe Kapağından Magnet Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında her boyutta plastik kapak kullanılabilir. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir magnet yapabilirsiniz.

  • İlk olarak plastik kapağı kartonun üzerine koyun ve kalem ile etrafından geçin.
  • Daha sonra makas ile keserek fazlalıkları alın.
  • Hazırladığınız daire şeklindeki kartonu kapağın iç kısmına silikon ile yapıştırın.
Plastik Şişe Kapağından Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Şişe Kapağından Magnet Yapımı Resimli Anlatım
  • Mıknatısı kartonun üzerine yapıştırın.
  • Kapağın ön tarafına istediğiniz herhangi bir süsleme yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra plastik kapaktan magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Buzdolabına takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntemi uygulayarak evde zevkinize uygun bir buzdolabı süsü tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde plastik kapakları değerlendirme imkanınızda olur. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Plastik kapak ile başka bir buzdolabı süsü yapımı incelemek isterseniz, uğur böceği magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial