Not Tutucu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çalışma masanız için not tutucuya ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Az malzeme kullanarak, zorlanmadan güzel bir tasarım yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Mandal ve çöp şiş çubuğu kullanarak yapacağınız notluk şık görünümü ile çalışma masanıza çok yakışacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz mandal ile not tutucu yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Not Tutucu Yapımı

Evde not tutucu yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Çoğu uygulamada tutucu kısmını yapmak için tel kullanılmaktadır. Elinizde bu tür malzeme yoksa çamaşır mandalı da tutucu işlevi görebilir. Küçük bir ahşap mandal kullanarak şık bir tasarım yapabilirsiniz. Tutucunun gövde kısmı için çöp şiş çubuğu, alt kısmı içinde bulaşık süngeri kullanabilirsiniz. Bu şekilde çalışma masanızda kullanmak için dekoratif bir not tutucu yapabilirsiniz. Alt tarafa yerleştireceğiniz süngerin üzerine minik biblolar koyarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane mandal
  • 1 tane çöp şiş çubuğu
  • Mandalı kaplamak için desenli bant
  • Silikon tabancası
  • Bulaşık süngeri

Süsleme yapmak isterseniz minik biblolar kullanabilirsiniz.

Not Tutucu Nasıl Yapılır?

Mandal ve diğer malzemeler hazır ise not tutucu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında kullanacağınız ahşap mandalın tek tarafına desenli bant ile kaplama yapabilir ya da boya ile renklendirebilirsiniz. İsterseniz mandalı orjinal hali ile de bırakabilirsiniz.
  • Mandalı yan tutarak bantsız olan tarafına silikon sürün ve çöp şiş çubuğunu buraya hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın. Bunu yaparken çöp şiş çubuğunun sivri ucu boşta kalmalıdır.
Not Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
Not Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
  • Not tutucunun üst ve gövde kısmını bu şekilde hazırladıktan sonra bulaşık süngerinin yeşil olan tarafına çöp şiş çubuğunu batırarak sabitleyin.
  • Süsleme yapmak isterseniz resimde gördüğünüz gibi minik biblolar kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra mandaldan not tutucu yapımı tamamdır. Masanıza yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Not tutucunun biraz daha kısa olmasını isterseniz çöp şiş çubuğunu makas ile keserek istediğiniz boyuta getirip kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay kendin yap çalışması sayesinde evde şık bir not tutucu yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler uygulamanın detaylarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilir. Farklı bir malzeme ile notluk yapmak isterseniz, plastik kapaklarla not tutucu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial