Plastik Kapaklarla Not Tutucu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde güzel bir not tutucu yapabileceğiniz geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evinizde bulunan plastik kapakları değerlendirmek isterseniz bunları not tutucu yapımında kullanabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak çiçek şeklinde güzel bir not tutacağı yapabilirsiniz. Çiçek şeklindeki bu tasarım çalışma masanızda için de hoş bir dekor ürünü olacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz plastik kapaklarla not tutucu yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Not Tutucu Yapımı

Çalışma masanızda kullanmak için küçük ve zarif bir not tutucuya ihtiyacınız varsa bunu kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Evde not tutucu yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi mandaldır. Mandalın üzerini boyayarak ya da çeşitli malzemeler ile kaplayarak magnet notluk yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, mandal ile notluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde değerlendirilmeyi bekleyen plastik kapaklar varsa bunlarla da not tutucu yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada süt kapakları kullanılmıştır. Aynı boyutta her türlü kapağı kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 7 tane plastik kapak
  • 1 tane ataç
  • Plastik kapağa delik açmak için raptiye veya buna benzer sivri uçlu bir nesne.
  • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz arkası yapışkanlı eva kullanabilirsiniz. Plastik kapaklardan birisine çiçeğin sap kısmı yerleştirileceği için o kapak diğerlerinden biraz daha büyük olmalıdır. Çiçeğin ortasının yapılacağı kapak da diğerlerinden farklı renkte olursa şekil daha belirgin hale gelecektir.

Not Tutucu Yapımı Nasıl Yapılır?

Plastik kapaklar ve diğer malzemeler hazır ise çiçek şeklinde not tutucu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kapaklardan birinin yan tarafına falçata yardımı ile kağıt geçecek şekilde kesin yapın.
  • Sonrasında aynı renk olan 5 tane plastik kapağı daire oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın.
  • Bu dairenin ortasına farklı renkte bir kapak yapıştırarak çiçek oluşturabilirsiniz.
Çiçek Not Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
Çiçek Not Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
  • Çiçeğin sapını yapmak için atacı elinizle düz bir şekilde açarak tel haline getirin.
  • Büyük bir kapağın ortasına sivri bir nesne ile delik açarak bu teli yapıştırarak sabitleyin.
  • Yapmış olduğunuz çiçeğin arkasını çevirerek hazırladığınız sapı resimde gördüğünüz gibi güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra plastik kapaklarla not tutucu yapımı tamamlanmış oluyor. Kendi tasarladığınız not tutucuyu çalışma masanıza koyabilirsiniz. Çiçeğin üst kısmına yaptığınız kesiğe kağıt koyarak not tutacağını kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaklarla not tutucu yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde güzel bir buzdolabı süsü tasarlamak isterseniz, cupcake magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial