Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir
Sosyal medyada paylaş

Düğme ile porselen fincan nasıl süslenir? bunu öğrenerek tek kaldığı için kullanmadığınız fincanları değerlendirebilirsiniz. Çay ya da kahve içmek için kullanılan porselen fincanlar boya ya da başka malzemeler ile süslenerek bunlarla çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle porselen fincanı düğme ile süsleyebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir?

Evde düğme biriktiriyorsanız bunları porselen fincan süslemesinde kullanarak değerlendirebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada süsleme yapmak için farklı renklerde küçük düğmeler kullanılmış. Evde düğme ile fincan süsleme yapacağınız zaman isterseniz fincanın tabağını da süsleyebilirsiniz. Porselen yüzeye düğme yapıştırmak için silikon tabancası kullanabilirsiniz. Silikon tabancası yardımı ile düğmeleri fincanın tamamına yapıştırabileceğiniz gibi isterseniz sadece bazı kısımlara süsleme yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Porselen fincan
  • Düğme
  • Silikon tabancası
Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-1
Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-1

Şık bir tasarım olması için uygulamanın yapımında çok büyük düğmeler kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız düğme sayısı yapacağınız tasarıma göre değişmektedir.

Düğme ile Porselen Fincan Süslemesi Yapımı

Süsleme yapımına başlamadan önce düğmeleri fincana ne şekilde yapıştıracağınıza karar vermeniz gerekiyor. Tasarıma karar verdikten sonra düğmeleri silikon tabancası yardımı ile porselen fincanın üzerine yapıştırın. Silikon çabuk kuruduğu için düğmeleri tek tek yapıştırmanız gerekmektedir.

Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-2
Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-2

Fincanı süsledikten sonra bunun tabağına da süsleme yapabilirsiniz. Fincan tabağının iç tarafına düğme yapıştırabilir ya da aşağıdaki gibi tabağı ters çevirerek kenarına süsleme yapabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-3
Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-3

Porselen fincanı ve bunun tabağını düğmelerle süsledikten sonra fincanı tabağın içine ya da aşağıdaki gibi üzerine silikon ile yapıştırabilirsiniz.

Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-4
Düğme ile Porselen Fincan Nasıl Süslenir-4

Yukarıda sizlerle düğme ile fincan süsleme resimli anlatım paylaştık. Üzerinde yazı olduğu için kullanmadığınız fincanlara da bu şekilde süsleme yapabilirsiniz. Aynı yöntemi cam fincanlara da uygulayabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız çay fincanı ile dekoratif kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial