Mandaldan Uçak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuklar için uçak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sadece dondurma çubuğu ve mandal ile yapacağınız uçak sevimli görünümü ile dikkat çekecektir. Bu şekilde elinizdeki dondurma çubuklarını atmak yerine değerlendirmek imkanı bulabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, mandaldan uçak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mandaldan Uçak Yapımı

Evde mandaldan uçak yapmak oldukça kolaydır. Kullanacağınız mandal uçağın gövdesini oluştururken, dondurma çubukları ile de diğer parçaları yapabilirsiniz. Elinizde dondurma çubuğu yoksa bunun yerine karton da kullanabilirsiniz. Evde yapacağınız bu aktivite çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada plastik mandal kullanılmıştır. Siz isterseniz ahşap mandal tercih edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
  • 1 tane mandal
  • 3 tane dondurma çubuğu
  • Makas
  • Silikon tabancası

Dondurma çubuklarını boyamak isterseniz akrilik boya veya guaj boya kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında plastik veya ahşap mandal kullanılabilir.

Mandaldan Uçak Nasıl Yapılır?

Mandal ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir uçak yapabilirsiniz.

  • Dondurma çubuklarından bir tanesinin kenarlarını keserek çubuğu resimde gördüğünüz gibi düz bir hale getirin.
  • Bu kestiğiniz parçalardan bir tanesini atmayın. Bu parça kuyruk kısmında kullanılacak.
  • Tüm parçaları anlattığımız gibi hazırladıktan sonra isterseniz ahşap çubukları boyayabilirsiniz.
Mandaldan Uçak Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Uçak Yapımı Resimli Anlatım
  • Dondurma çubuklarından 2 tanesini mandalın alt ve üst kısmına yapıştırarak kanatları yapın.
  • Küçük olan dondurma çubuğunu da mandalın arkasına yapıştırın ve kalan küçük parçayı da bunun üstüne yapıştırarak sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma çubuğu ve mandaldan uçak yapımı tamamdır. Bu sevimli uçak ile çocuğunuz oyun oynayabilir veya odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Bu tarz kolay etkinlikler denemekten hoşlanıyorsanız, yumurta kolisinden helikopter yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial