Şapka Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Farklı renk ve modellerdeki magnetler mutfak dekorasyonunda oldukça önemlidir. Kullanacağınız magneti dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz tasarlamak isterseniz, şapka magnet yapımı tercih edebilirsiniz. Şapka şeklindeki dekoratif süs mutfak dekorunuza bir farklılık katabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz şapka magnet yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şapka Magnet Yapımı

Evde şapka magnet yapmak için kullanılabilecek en ideal malzeme karton ve plastik kapaktır. Karton ve kapağa kumaş, keçe, eva veya ip gibi malzemeler ile kaplama yaparak kısa sürede güzel bir şapka yapabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki birçok artık malzemeyi değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuk ve pul gibi malzemeler varsa bunları şapkayı süslemek için kullanabilirsiniz. Son olarak yaptığınız şapkanın arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz yapacağınız şapkanın arkasına mıknatıs yapıştırmadan bunu dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Birkaç tane şapka yaparak bunları duvara çift taraflı bant ile yapıştırabilirsiniz.

Şapka Magnet
Şapka Magnet

Gerekli Malzemeler

  • Karton parçası
  • Kalem
  • Plastik kapak
  • Kumaş
  • Küçük bir mıknatıs
  • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak için

Şapka Magnet Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise şapka magnet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şapkanın alt kısmını yapmak için karonun üzerine bir su bardağı koyarak yuvarlak çizin.
  • Daha sonra çizginin etrafından makas ile geçerek kesin.
  • Sonrasında yuvarlak olarak kestiğiniz kartonu ve plastik kapağı kumaş ile kaplayın.
  • Bu şekilde şapkanın alt ve üst kısmını tamamladıktan sonra küçük yuvarlağı büyüğün üzerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra şapka magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Bağlantı yerine ince bir kurdele ya da kumaş bağlayarak, zevkinize uygun bir süsleme yapabilirsiniz. Süslemeyi tamamladıktan sonra şapkanın arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şapka magnet resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı malzemeler kullanarak buna benzer bir çalışma yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile şapka magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şapka Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Şapka Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial