El İşi Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı

El İşi Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

El işi kağıdından kalpli duvar süsü yapımı hem büyüklerim hem de çocukların severek uygulayabileceği bir kendin yap projesidir. Kalp figürlü dekor ürünleri çocuk odası ve evin diğer odalarını süslemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle bu konuda ilham alabileceğiniz güzel bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Rengarenk kalplerden oluşan güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • Zımba
  • İnce bir kurdele ya da ip parçası

Kalpli duvar süsü yapmak için tek renk ya da farklı renklerde el işi kağıdı kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

El İşi Kağıdı ile Nasıl Kalpli Duvar Süsü Yapılır?

El işi kağıdından kalp yapmak dışarıdan bakınca zor gibi görünebilir fakat işin püf noktasını bildiğinizde son derece kolaydır. Aşağıda konu hakkındaki detayları adım adım sizlerle paylaşıyoruz.

  • İlk olarak el işi kağıdından 1 parmak kalınlığında uzun bir şerit kesin. Yapacağınız kalp sayısı kadar bu şekilde şerit hazırladıktan sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Şeridi dikkatli bir şekilde ortadan ikiye katlayın ve katlama noktasına tırnak ucu ile baskı uygulayın.
  • Sonrasında bu şeridin iki ucunu yukarıda birleştirin ve bunları hafifçe içe doğru getirdikten sonra zımba ile birleştirin.
  • Bu şekilde ilk kalbi tamamlamış oluyorsunuz. Aynı yöntemi uygulayarak yeterli sayıda kalp yaptıktan sonra bunları yan taraflarından zımbalayıp birbirine tutturarak yuvarlak bir halka oluşturun.
  • Duvar süsü yapımını tamamladıktan sonra bir kurdele ya da ip yardımı ile bunu hemen duvara asarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu projeyi uygulamak için el işi kağıdı almanıza gerek yok. Beyaz bir kağıdı kuru boya ile boyayıp renklendirerek de aynı uygulamayı yapmanız mümkün. Kalpli duvar süsünü daha şık bir hale getirmek isterseniz elinizde başka çalışmalardan kalan süsleme aksesuarları varsa bunları kullanabilirsiniz. İsterseniz yünden ponpon, kurdeleden fiyonk ya da keçeden güzel süslemeler yaparak bunları da duvar süsüne yapıştırabilirsiniz. Siz de evde bu eğlenceli el işi çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız el işi kağıdından kalpli duvar süsü yapımı resimli anlatım konu hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

El İşi Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı
El İşi Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial