Çam Kozalağından Yapılan Sevimli Figürler

Çam Kozalağından Yapılan Sevimli Figürler
Sosyal medyada paylaş

Çam kozalağından yapılan sevimli figürler güzel görünümleri ile eviniz için hoş bir dekor ürünü olabilirler. Çam ağaçlarının kozalakları şekil ve boyut nedeni ile dekoratif ürün yapmaya oldukça uygundur. Bu kozalaklar boyanarak bir çok güzel çalışma yapılmaktadır. Daha önceden sizlerle çam kozalağından yapılan dekoratif ürünlerle ilgili farklı örnekler paylaşmıştık. Bugünkü yazımızda ise kozalaklardan sevimli figürler yapılıyor. Bu sevimli figürleri başta çocuk odası olmak üzere evinizin her yerinde dekor ürünü olarak kullanmanız mümkün. Çam kozalağı kullanarak ne tür figürler yapabileceğiniz ile ilgili örnekleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çam Kozalağından Neler Yapılabilir?

Çam kozalağından birçok farklı figür yapılabilir. Bu konuda hayal gücünüzü devreye sokmanız yeterli. Biz de sizlere ilham vermesi için bu konu le ilgili bir kaç güzel örnek paylaşmak istiyoruz.

Çam Kozalağından Yapılan Sevimli Figürler
Çam Kozalağından Yapılan Sevimli Figürler

Baykuş figürü dekorasyon ürünü ve çocuk oyuncağı yapılırken sıkça kullanılmaktadır. Çam kozalağından baykuş yapmak için iki tane kocaman göz gereklidir. Bunun için hazır olarak satılan oyuncak gözlerden kullanabilirsiniz. İsterseniz keçe veya düğmeden de baykuşa göz yapabilirsiniz. El işi kağıdına baykuş gözü çizip bunu da kozalağa yapıştırmanız mümkün. Sonrasında kumaş ya da başka malzemeler kullanarak baykuşa kanat ve tüyler yapıp, bunu bir ip yardımı ile dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Çam Kozalağından Baykuş
Çam Kozalağından Baykuş

Çam kozalağından bebek yapmak için bir kumaş parçası ve bebeğin başı için de yuvarlak bir malzeme kullanmanız gerekli. Örneğin bezden yuvarlak bir baş dikebilir, bunun üzerine ağız ve göz çizdikten sonra kumaşı da başına dikerek ya da yapıştırarak takabilirsiniz. En son olarak yaptığınız başı kozalağa yapıştırarak bebek yapımını tamamlayabilirsiniz. İsterseniz kozalağı boyayarak renklendirmeniz mümkün. Bu şekilde yapacağınız sevimli bebekler kız çocukların çok hoşuna gidebilir.

Çam Kozalağından Bebek
Çam Kozalağından Bebek

Kardan adam sevimli görünümü nedeni ile sıkça kullanılan bir dekor ürünüdür. İsterseniz siz de evde kolay bir şekilde kardan adam yapabilirsiniz. Önce kozalağı istediğiniz bir renge boyayın. Sürdüğünüz boya kuruyana kadar siz de kardan adamın başını yapabilirsiniz. Bir pamuğu elinizde yuvarlayarak bunu baş şekline getirebilir ya da başka yuvarlak nesneleri kardan adama baş yapmak için kullanabilirsiniz. Yaptığınız başı kozalağa yapıştırdıktan sonra kardan adama kol  ve ayaklar yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Böyle sevimli bir kardan adam çocuk odası için harika bir dekor ürünü olabilir.

Çam Kozalağından Kardan Adam
Çam Kozalağından Kardan Adam

Çam ağacının kozalağından kuş yapmaya ne dersiniz? Önce kozalağı istediğiniz bir renge boyayın. Boya kuruduktan sonra küçük top şeklinde bir nesneyi üst tarafına yapıştırın. Bu şekilde kuşun ana hatlarını ortaya çıkardıktan sonra göz, gaga, kanat ve ayak gibi parçaları da yaparak yerlerine takın. Yaptığınız kuşların şık görünmesi için isterseniz simli boyalardan kullanabilirsiniz.

Çam Kozalağından Kuş
Çam Kozalağından Kuş

Kartondan kocaman kulaklar ve uzun bıyıklar, bir de iri gözler yaparak çam kozalağını sevimli bir tavşana dönüştürebilirsiniz. Buna benzer çalışmalar yaparak çam kozalağından farklı hayvan figürleri de oluşturmayı deneyebilirsiniz. Hayal gücünüzü ve el becerinizi devreye sokarak birbirinden güzel dekoratif ürünler yapmak elinizde.

Çam Kozalağından Tavşan
Çam Kozalağından Tavşan

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmalardan da anlaşılacağı gibi çam kozalağı ile dekoratif ürün yapmak oldukça kolaydır. Biraz boya ve biraz da hayal gücü ile siz de kozalaktan birçok güzel figür yapabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa yapacağınız bu çalışmaya onu da dahil ederek beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial